Jump to content
Sign in to follow this  
Emre Zengin

scope acinca kasma sorunu

Recommended Posts

arkadaslar intel i7 6700k islemcim, patriot 16 gb ddr4 ram im var 2400 mhz. idarelik bir 1050 aldim. fakat soyle ki, mesela 8x ile pochinkiden ormana bakiyorum, durbunu kapatinca fps 80 ise, birden 50 olup tekrar  80 e cikiyor. burada sorun nerede sizce? dayz oynarken de boyle. ormana bakinca kasiyor ayni sekilde. evet ikisi de sorunlu oyunlar suan henuz ama kafama takildi sadece. yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Merhaba Emre,

Aşağı yukarı aynı sistem özelliklerine sahibiz, bu sorunu yaşayan bir çok kişi var yani tek değilsin. =) Render uzaklığı sebebiyle bu sorun yaşanıyor, kullandığın grafik özelliklerini sormak isterim öncelikle. Steam'in oyun başlatma seçeneklerinde -sm4 ya da farklı bir kod kullanıyor musun? Ya da aşağıdaki kodlardan herhangi birisini kullanıyor musun, kullanmıyorsan bir denemeni öneririm. Öncelikli olarak "ini." dosyasını düzenleyelim derdim ama şu sıralar o dosyada düzenleme yapılması sebebiyle yaptırım uygulanabiliyor. Aşağıdakileri bir dene, geri bildirim yapmanı bekliyorum.

Görüşürüz. ^_^

-malloc=system +mat_antialias 0 window -USEALLAVAILABLECORES

• Confused 1

bro her hangi bir kod kullanmiyorum oyun ile alakali. default hersey. fakat oyun ayarlarim doku dusuk, gorus uzakligi dusuk, diger hersey cok dusuk olarak ayarli. fps genel olarak cok super fakat scope sorunundan bahsettim iste o canimi sıkıyor :) benim de aklima direk ekran karti geldi zaten. gtx 970 im yandi ve idarelik aldim bunu. ilk defa yasiyorum bu durumu o yuzden dedim kesin ekran kartiyla ilgili bir sorun.. eve gidince bu kodlari deneyip sana geri bildirim yaparim ?? istersen steam den ekleyebilirsin beni ekte fotograf olarak paylastim

392C8D74-445F-43A5-A499-C0C005416DF9.png

Selam tekrar, öyleyse şöyle söyleyeyim: görüş uzaklığı çok düşük yaparsan evet oynarken akıcı olur fakat zoom/scope açtığında çevredeki harita rendar yapmadığı - yüklenmediği için kendine gelene kadar bir süre bekletiyor. Sistemin çok iyi olmamasına rağmen görüş uzaklığını yüksek yaparsan bu sefer yavaş yükleyeceği için de gereksiz bir kasma söz konusu. Özellikle kalabalık ve yoğun alanlarda bu problemin yaşanması söz konusu.

Eğer SSD kullanmıyorsan ki, oyun SSD'de yüklü değilse çok hızlı alanın yüklenmesini beklememek gerekiyor. SSD kullanıyorum, bu tarz bir sorunla karşılaşmadım ve olağanüstü bir sistemim de yok. Fakat hepimiz biliyoruz ki oyun şu an optimizasyon konusunda gelişme kaydediyor ileride daha iyi yerlere gelecektir. Bu tarz sorunların ya da problemlerle karşılaşıyor olmak normal diyebiliriz.

Bilgisayarım özelliklerim:

AMD Ryzen 1400

Corsair Vengeance 16 GB DDR4

ASUS PRIME B350M-A

MSI Gaming GeForce GTX 1050Ti

Edited by Gaerchon

oyun ssd e kurulu. ama sorun kesinlikle ekran karti diyorum ben. 1050ti da 4 gb ram var ve benim 2 gb ram im render icin yeterli degil diye dusunuyorum. gorus uzakligini vs ne kadar kisarsam kisayim yine de kasmaya devam eder diye dusunuyorum. dayz deki kasma olayini cozdum object ayarini low a cekerek, ormanlar muhabbeti vardi ya. ama pubg de bir uyusmazlik oldugu su goturmez gercek. sistem sicakliklari cok serin bu arada ama ekran karti tasiyamiyor bu oyunu