Jump to content
ümit

Yeter artık şuna bir çözüm bulun

Recommended Posts

1 minute ago, ümit said:

indirip mi test edebiliyoruz yoksa direk siteden test yapabiliyormuyuz

İndirmen gerekiyor, küçük bir yazılım zaten.

4 minutes ago, ümit said:

Bana wi-fi ile böyle bir sorun yaşamıyacakmışım gibi geliyor. Torrent yüklü değil idm de ethernetle bağlıykende açıktı o yüzden yine o açık haldeyken test edicem wifi ile. her saatte test edicem bir kaç gün komple wifi ile bağlı kalıcam. Malwarebytes antivirüs programımıdır antivirus programı ise botnet ağının bir parçası olmuşsam ve bilgisayarımda ne türde truva atı virüs vb şeyler mevcutsa çıkartabilecek sağlam bir programmıdır ?

Oyuna girerken idm kapalı olsun. Malwarebytes anti malware yazılımıdır, anti virüs yazılımı olarak "Kaspersky Anti Virus" tercih edebilirsin. Bu önerdiğim anti malware ve anti virüs yazılımları silme konusunda etkilidir.

10 minutes ago, ümit said:

Bilgisayarının maşallahı var, aldığın puanlar iyi. Aynı sorunu WiFi ile yaşayacağını düşünüyorum. Telefonunun internetine WiFi vasıtasıyla bağlanıp test etmeni öneriyorum. Telefonunun internetin de ping sorunları yaşarsın fakat aynı takılmayı yaşamazsın bir ihtimal. 

telefonun wifisi ile yaşadım ama ping sorunu çok fazlaydı o yüzden onu hiç baz almadım önemsemedim

Posted (edited)
5 minutes ago, ümit said:

https://www.userbenchmark.com/UserRun/17373617 bir kere daha test ettiğimde cpu ile alakalı bir hata gibi birşey çıktı arkaplanda aynı şeyler açıktı testlerde

Arka plan uygulamaları test sırasında CPU biraz yüklendikleri için söz ettiğin uyarıyı vermiş. Bilgisayarın ile ilgili sorun değil.

Edited by temaskenan

49 minutes ago, temaskenan said:

Bilgisayarında darboğaz sorunu yok, elimizdeki verilere bakarak donanımsal sorun olduğunu düşünmüyorum. WiFi ile testi saat 17-24 arasında yap, bu saatlerde yaşadığın semtte internet kullanımı yoğun olacağını tahmin ediyorum. Söz ettiğim saatlerde oyuna WiFi ile bağlı olsan bile aynı sorunu yaşayacağını düşünüyorum. 

Sen oyun oynarken arka planda torrent,idm vb. programların açık olması ani ping artışının sebebi olabilir. Veya bilgisayarın bir botnet ağının parçası olmuş olabilir. Bilgisayarında Truva atı virüsü olup, olmadığını sağlam bir anti virüs yazılımıyla denetle. Ve Malwarebytes yazılımını indir, kur. Malwarebytes tarama ve anti virüs tarama sonuçlarında bir şey bulursan buraya yaz.

Malwarebytes ile tarama yapıyorum şuan

4 minutes ago, ümit said:

telefonun wifisi ile yaşadım ama ping sorunu çok fazlaydı o yüzden onu hiç baz almadım önemsemedim

Diğer bilgisayarı 17-24 saatlerinde test ettiniz mi? Sorun internet ile alakalı gözüktüğü için her iki bilgisayarda aynı sorunları yaşaman lazım. Belki diğer bilgisayarda takılma yaşamazsın fakat gözle görülür şekilde ping artışı gözlemleyebilirsiniz.

Diğer bilgisayarla DUO giriyoruz zaten benim pc min donduğu zamanlarda o bilgisayarda herhangi bir donma veya ping yükselmesi yaşanmıyor

6 minutes ago, ümit said:

Diğer bilgisayarla DUO giriyoruz zaten benim pc min donduğu zamanlarda o bilgisayarda herhangi bir donma veya ping yükselmesi yaşanmıyor

Bu yazdığına inanmak istemiyorum fakat söz ettiğin gibi işe durum. Senin arka planda çalıştırdığın yazılımlar veya bilgisayarındaki virüsler vb. ani ping artışının sebebi olabilir. 

Arka planda çalışan yazılımları Windows 10 devre dışı edebiliyorsun. Google ile nasıl devre dışı bırakacağını öğrenebilirsin. İdm vb. yazılımları sorunu çözene kadar kaldırmanı istiyorum. Arka plan uygulamaların hepsini devre dışı bırak. Oyuna girip test et.

Malwarebytes ile tam tarama yapıyorum şuanda program sürekli kitleniyor 32 bit olduğu içinmidir nedir sürekli kapatıp açıyorum öyle devam ediyorum taramaya 

Malwarebytes ile tam tarama yapıyorum şuanda program sürekli kitleniyor 32 bit olduğu içinmidir nedir sürekli kapatıp açıyorum öyle devam ediyorum taramaya 

Malwarebytes kitlenmesini ilk defa duydum. Sebebini bilmiyorum, 32 bit olduğu için kilitleneceğini sanmıyorum. Tarama sırasında işlemciyi yoracak, bir şey yapmaman gerekiyor. Oyun oynuyorsan kapat.

yok ya yaparmıyım herhangi birşey yapmıyorum herşey kapalı

arayüz donuyor ama arkada tarama yapıyor bir teamweawerden bakın isterseniz

Posted (edited)

girdim çıktım herşey normal gibi

Tamam, o zaman sıkıntı yok. Yaptığım ayarları hiç değiştirme, takılma yaşayıp yaşamadığını müsait zamanında kontrol edersin.

Edited by temaskenan
  • Like 1

Tamam usta ben bir süre böyle deniyeyim o zaman birde. Baştan sonra nerde ne vardı siz ne yaptınız arkaplan uygulamalarını arkaplanda çalışmalarını kapattınız vs gibi buradan yazarmısınız hem ben başarılı olmazsa ayarları tek tek bir kaçını geri çevirebileyim hemde benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar aynılarını yapabilsin burdan görüp

1 minute ago, ümit said:

Tamam usta ben bir süre böyle deniyeyim o zaman birde. Baştan sonra nerde ne vardı siz ne yaptınız arkaplan uygulamalarını arkaplanda çalışmalarını kapattınız vs gibi buradan yazarmısınız hem ben başarılı olmazsa ayarları tek tek bir kaçını geri çevirebileyim hemde benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar aynılarını yapabilsin burdan görüp

• Windows 10 "odaklanma yardım" kısmına gelip "oyun oynarken" seçeneğini kapalı konuma getirdim.
  • Windows 10 "arka plan uygulamaları" kısmına gelip "Uygulamalar arka planda çalıştırılsın" seçeneğini kapalı konuma getirdim.
  • Windows 10 "görev yönetici" kısmına gelip "başlangıç" kısmında yer alan uygulamaları devre dışı bıraktım.
  • Modem arayüzüne girerek, Pubg kullandığı port (TCP: 27015-27030,27036-27037) öncelik verdim.
  • Şurada TIKLA Pubg için önerilen performans ayarları yaptım.