Jump to content
Sign in to follow this  
SKYHUN

Vikendi Pass'ta saçmalanan 9. hafta

Recommended Posts

Abuk subuk görevlere kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. "Düşmandan AWM yağmala" ne demek oluyor? Şaka mı bu? AWM'nin düşme ihtimalini geçtim, o kişiyi bulma, öldürme ihtimali milyonda kaça tekabül ediyor haberiniz var mı yoksa insanlarla dalga mı geçiyorsunuz?

• Confused 1

36 minutes ago, SKYHUN said:

Abuk subuk görevlere kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. "Düşmandan AWM yağmala" ne demek oluyor? Şaka mı bu? AWM'nin düşme ihtimalini geçtim, o kişiyi bulma, öldürme ihtimali milyonda kaça tekabül ediyor haberiniz var mı yoksa insanlarla dalga mı geçiyorsunuz?

Çok zor olmasa da zor bir görevmiş, bu görevi yapmak için bütün "airdrop" pusu kurmak gerekiyor.

3 hours ago, temaskenan said:

Çok zor olmasa da zor bir görevmiş, bu görevi yapmak için bütün "airdrop" pusu kurmak gerekiyor.

Airdrop'tan Awm çıkma ihtimali %10-15, Awm olan airdrop'un birisi tarafından alınma ihtimali belirsiz,  Awm'yi alan kişiyi senin bulma ihtimalin %1, bulsan bile o kişiyi öldürüp veya öldürülme ihtimalin yarı yarı yarıya. Her oyun "airdrop'tan Awm çıkar mı acaba?"  diye feda  edilen 30 dakikalık oyun süresi.

İnsanlara level atlama eşyası satabilme adına yapılan bu şey şahsen bende acıma hissi uyandırdı. Parayı bu kadar ön plana alan bir şirketin oyunuyla  işim olmaz benim. 

Alınan eşyaların satılamıyor ama bunu en başından beri biliyorduk, çok da önemli değil ama bu oyuna harcanan her kuruş zarar hanesine yazılıyor.  

Eğer sistem oyuncuyu yolma odaklı devam edecekse ki öyle görünüyor daha önce de söylediğim gibi oyunu sileceğim.

Oyun içi piyasası olmayan hiçbir oyuna bu denli zaman harcanmaz. CS GO,  operasyon dönemlerinde jeton alan  kişilere görevleri yapmaları halinde operasyona  özel kasalar ve silahlar verir. Bunların hepsini pazarda satıp satıp jetonun parasını çıkartabilirsin. Hem Valve kazanır hem oyuncu, haliyle oyuncu havuzunda hiç eksilme olmaz ve oyuncular da oyundan hiç sıkılmaz çünkü seni yolan bir sistem yok. 

Ben eğer buradan çıkan birkaç eşyayı satabilseydim eğer bir sonraki sezon biletini de alabilirdim. Bu sezonki bileti de daha önce oyundan çıkan kutuları satarak kazandığım paralarla aldım. Koca şirket bunu akıl edemiyor ve satacağı 3-5 skin derdine düşüyor. Bir düşünün bakalım hangisi daha karlı?  

Edited by SKYHUN

21 minutes ago, SKYHUN said:

Airdrop'tan Awm çıkma ihtimali %10-15, Awm olan airdrop'un birisi tarafından alınma ihtimali belirsiz,  Awm'yi alan kişiyi senin bulma ihtimalin %1, bulsan bile o kişiyi öldürüp veya öldürülme ihtimalin yarı yarı yarıya. Her oyun "airdrop'tan Awm çıkar mı acaba?"  diye feda  edilen 30 dakikalık oyun süresi.

İnsanlara level atlama eşyası satabilme adına yapılan bu şey şahsen bende acıma hissi uyandırdı. Parayı bu kadar ön plana alan bir şirketin oyunuyla  işim olmaz benim. 

Alınan eşyaların satılamıyor ama bunu en başından beri biliyorduk, çok da önemli değil ama bu oyuna harcanan her kuruş zarar hanesine yazılıyor.  

Eğer sistem oyuncuyu yolma odaklı devam edecekse ki öyle görünüyor daha önce de söylediğim gibi oyunu sileceğim.

13 minutes ago, SKYHUN said:

Oyun içi piyasası olmayan hiçbir oyuna bu denli zaman harcanmaz. CS GO oyununda operasyon dönemlerinde jeton alan  kişilere özel kasalar ve silahlar düşer ve bunların hepsini pazarda satıp sattığın jetonun parasını çıkartabilirsin. Hem Valve kazanır hem oyuncu, haliyle oyuncu havuzunda hiç eksilme olmaz ve oyuncular da oyundan hiç sıkılmaz çünkü seni yolan bir sistem yok. 

Ben eğer buradan çıkan birkaç eşyayı satabilseydim eğer bir sonraki sezon biletini de alabilirim. Bu sezonki bileti de daha önce oyundan çıkan kutuları satarak kazandığım paralarla aldım. Koca şirket bunu akıl edemiyor ve satacağı 3-5 skin derdine düşüyor. Bir düşünün bakalım hangisi daha karlı?  

Çoğu "airdrop" boş bırakılmıyor, benim oynadığım oyunlarda çoğu "airdrop" kesinlikle alınıyor. Oyun AWM genelde ikinci alanı, üçüncü alanı verdikten sonra atıyor, diğer haritalarda AWM alan oyuncuyu bulma zor fakat "SANHOK" haritasında kolay bence. Ve burada "VIKENDI" haritasında dağ içine gizlenmiş alanda AWM çıkma olasılığı %70, bu görev bence oyuncuları oraya gitmeyi teşvik ediyor.

Parayı ön planda tutukları görüşüne pek katılmıyorum. Alınan eşyaların satılmaması şirketin yaptığı açıklamada geçici idi, şu aç gözlü insanların kurduğu eşya satma alma sitelerin önlerine geçtikleri zaman eşyalar eskisi gibi tekrar takas edilebileceğini dile getirdiler. Oyunu silmek yerine oyuna girmeyerek oyuna zaman ve şans verebilirsin.

Biz Türklere göre dediğin gibi bu denli zaman harcanmaz fakat söz konusu diğer milletler olunca iş değişiyor. Adamlar eşya tasarımlarının çoğunu Twitch yayıncılarının "fan boy" satıyor.

Pubg takas engellenmesin tek suçlusu şirket değil,aç gözlü,dolandırıcı herifler yüzünden şuan takas engellenmesi var, bunu unutmamak lazım.

AWM  düşündüğün kadar kolay çıkan bir şey değil. Sabahtandır onlarca oyun oynadım yukarıda sadece 1 oyunda AWM Kill'i gördüm. Bir görev oyuncuyu oyundan düşürüyorsa o görev değil züldür.  Görev oyuna teşvik etmeli, parayla item satma amacıyla oyundan düşürmemeli.

bir şeyleri bahane ederek her şeyi kapattılar neredeyse 6 ay oldu ses yok. Demek ki amaç başkaymış, papaza kızıp oruç bozulmaz.  Ben kararımı çoktan verdim, başka oyunlara yöneleceğim. 

Fan boylara item satmaya devam edebilirler.

Edited by SKYHUN
  • Confused 1