Jump to content
Sign in to follow this  
SKYHUN

8. Hafta görevlerinden olan "Dino parka 10 defa atla" görevi saymıyor.

Recommended Posts

Başlıkta yazıldığı gibi görev saymıyor. Çeviride problem vardır diye İngilizceye çevirdim "Vault" diye bir kelime var orada. Bu kelimenin birçok anlamı var.

• Like 1

Görevin açıklamasında eksik var, nereden veya nasıl  atlanacağı yazmıyor.  duvardan mı, dinozorların üstünden mi?  Ne kadar yükseklikten?

2 hours ago, SKYHUN said:

Başlıkta yazıldığı gibi görev saymıyor. Çeviride problem vardır diye İngilizceye çevirdim "Vault" diye bir kelime var orada. Bu kelimenin birçok anlamı var.

10 kere Dino Park'ta boşluk çubuğu (space bar) ile örnek veriyorum pencereden girip çıkma falan istiyor. Ve sanırım "Vault" sözcüğü engel atlamak anlamı taşıyor.

Edited by temaskenan

Orası muallak işte. Taş duvarların  üzerinden zıplamak/atlamak lazım. Muğlak bir çeviri yapılmış.  Görevin yanındaki grafik olmasa çok yetersiz bir çeviri.

Görevi yaptım ama çeviriler eksik yapılıyor.

Edited by SKYHUN

6 minutes ago, SKYHUN said:

Orası muallak işte. Taş duvarların  üzerinden zıplamak/atlamak lazım. Muğlak bir çeviri yapılmış.  Görevin yanındaki grafik olmasa çok yetersiz bir çeviri.

Görevi yaptım ama çeviriler eksik yapılıyor.

Senin de bildiğin üzere Pubg Türkçe çevri de çok hata yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün adam vurduğumda hala "1 öLDüRME" yazıyor. Test sunucusunda fark edilmişti bu yazım yanlışı fakat düzeltmediler. 

Selamlar,

1 öLDüRME: Oyunun genelinde kullanılan fontta Türkçe karakterlerde yaşanan bir hata sebebiyle öLDüRME olarak görülüyor. Test sunucusunda görülen bu hatayı kısa bir zaman önce raporladım, Test sunucusuna gelecek olan bir sonraki güncellemede düzelecektir. Bazı değişiklikler güncellemelerle birlikte oyuna eklenebiliyor. 

Görevlerin İngilizce veya Türkçe'sinde ise açıklama zaten bulunmuyor.

"Dino Park'ta 10 kez atla" ile "Vault 10 times in Dino Park" aynı anlamı taşıyor ve görevlerin yanındaki görseller aslında oyuncumuzun görev ile ilgili tüyoyu almasına yardımcı oluyor.

Fakat çevirilerde gördüğünüz hataları her zaman burada raporlayabilirsiniz.

İlginize teşekkür ederim, iyi oyunlar diliyorum!

• Thanks 1