Jump to content
ismaeLze

Sesli Görüşme Sorunu

Recommended Posts

Bilginiz dahilinde bir konu olabilir ancak günlerimi alan bir sorun haline geldi. 

Sorunum : Windows da ve diğer oyun program kayıtlarda vs hiçbir sorunum yok iken; PUBG de sesli görüşmede konuşma yapamıyorum. 

Ayarlarda mikrofon hareketli. Tümü seçili. Herzaman seçili. Diğerler seçeneklerde denendi. 

Sorun çözüm denemeleri :  ........\win64 içindeki usersetting ayarları kontrol edildi.

- Windows ses driverleri güncellendi. windows da güncellendi. 

- Vivox klasörü içindekileri silip steamde dosya kontrolü ile yeniden yüklendi. 

- Kayıttan yürütme özellikerindeki Gelişmiş sekmesindeki seçenekler teker teker denendi. 

- Pubg komple yeniden yüklendi.

.......ve  hala sesli görüşme yapamıyorum (birkaç fps oyununda denedim. Diğer oyunlarda çalışıyor.

Windows 10 gizlilik ayarları yüzünden mikrofonu oyunda kullanamıyorsun. Aşağıdaki adımları yap, sorunun çözülecektir. 

Başlat menüsü > Ayarlar > Gizlilik > mikrofon >Uygulamaların mikrofonu kullanmasını izin ver onay kutusu etkin olsun. 

On 1/7/2019 at 1:19 PM, temaskenan said:

Windows 10 gizlilik ayarları yüzünden mikrofonu oyunda kullanamıyorsun. Aşağıdaki adımları yap, sorunun çözülecektir. 

Başlat menüsü > Ayarlar > Gizlilik > mikrofon >Uygulamaların mikrofonu kullanmasını izin ver onay kutusu etkin olsun. 

Yok hocam onu falan denemiştim. Çok fazla şey denedim ama tek çözüm windows7  kurmak oldu. 

5 hours ago, ismaeLze said:

Yok hocam onu falan denemiştim. Çok fazla şey denedim ama tek çözüm windows7  kurmak oldu. 

İndirdiğin Windows 10 sürümüyle ilgili sıkıntı yaşamış olabilirsin. İndirdiğin Windows 10 md5 değerini indirdiğin yerdeki md5 değeri ile karşılaştır.

19 hours ago, temaskenan said:

İndirdiğin Windows 10 sürümüyle ilgili sıkıntı yaşamış olabilirsin. İndirdiğin Windows 10 md5 değerini indirdiğin yerdeki md5 değeri ile karşılaştır.

Şimdi bu cümleyi çözemedim hocam.  indirdiğim ve indirdiğim yerdeki?

iso dosyasını mı karşılaştırmam gerekiyor?

Md5 değerinin bu konuda çözüm olabileceğini düşünmüyorum. İmkan varsa farklı bir Windows 10 sürümü ile dene istersen.

Edited by SKYHUN

19 hours ago, ismaeLze said:

Şimdi bu cümleyi çözemedim hocam.  indirdiğim ve indirdiğim yerdeki?

iso dosyasını mı karşılaştırmam gerekiyor?

Bilgisayara indirdiğin Windows 10 iso dosyasının bir md5 değeri var. Bu değer ile Windows 10 iso dosyasını indirdiğin sitedeki md5 değeri ile karşılaştır. Eğer karşılaştırdıktan sonra değerlerde farklılık var işe bilgisayara indirdiğin Windows 10 iso dosyası sıkıntılıdır. 

MD5 değerlerinin kontrolünü şuradaki makale yardımıyla yapabilirsin: http://www.emrahyumuk.com/hashtab-iso-md5-ve-sha-1-dosya-kontrolu/

8 hours ago, temaskenan said:

Bilgisayara indirdiğin Windows 10 iso dosyasının bir md5 değeri var. Bu değer ile Windows 10 iso dosyasını indirdiğin sitedeki md5 değeri ile karşılaştır. Eğer karşılaştırdıktan sonra değerlerde farklılık var işe bilgisayara indirdiğin Windows 10 iso dosyası sıkıntılıdır. 

MD5 değerlerinin kontrolünü şuradaki makale yardımıyla yapabilirsin: http://www.emrahyumuk.com/hashtab-iso-md5-ve-sha-1-dosya-kontrolu/

Hocam en güncel ve eklentisiz olan 1 tane w10 indirdim kurdum dün. 

Sonra Windows 10 Gamer Editioın diye bişey üretmişler onu da indirdim denedim ve sonuç yine aynı

Ses alamadım ve artık pes edip  W7 kullanmaya karar verdim. aynı fps yi alıyorum fark yok gibi oyun içinde.  w10 da w7 de aynı fps oynuyorum.

On 1/12/2019 at 10:45 PM, kops said:

bendede aynı sorun var nasıl çözdünüz yarım eder misin

Başlat menüsü > Ayarlar > Gizlilik > mikrofon >Uygulamaların mikrofonu kullanmasını izin ver onay kutusu etkin olsun. 

Sorun temaskenan arkadaşın çözülebiliyor. 

En sonra biraz araştırıp link atamayacağım bir windows 10 versiyonu kurdum

windows 10 (1803)  ve bir de baktım ki düzeldi :)

Bu aşamaya gelene kadar yaklaşık 6 farklı işletim sistemi indirip kurdum. 

Ayarlarla yada dosyalarla oynamayla olmuyor. İşletim sistemini yeniden kurmak şart gibi görünüyor. 

3 hours ago, ismaeLze said:

Sorun temaskenan arkadaşın çözülebiliyor. 

En sonra biraz araştırıp link atamayacağım bir windows 10 versiyonu kurdum

windows 10 (1803)  ve bir de baktım ki düzeldi :)

Bu aşamaya gelene kadar yaklaşık 6 farklı işletim sistemi indirip kurdum. 

Ayarlarla yada dosyalarla oynamayla olmuyor. İşletim sistemini yeniden kurmak şart gibi görünüyor. 

Windows 10 güncelleştirmelerini haftada bir kez kontrol et. İndirdiğin sistem güncel değil, güncellenmesi lazım.

20 hours ago, temaskenan said:

Windows 10 güncelleştirmelerini haftada bir kez kontrol et. İndirdiğin sistem güncel değil, güncellenmesi lazım.

Hocam şuan işletim sistemine hiç dokunasım yok. Akşamdan akşama oyun oynayacağız mesaiden sonra... Onun için oyunu stabil açtığı için bi süre dursun. 

Teşekkürler.