Jump to content
Sign in to follow this  
Corniusza

Spadek FPSów - gdzie jest problem ?

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Szanowni, 

Wróciłem właśnie z tygodniowych wakacji, włączyłem komputer i Steam pobrał automatyczną aktualizację do PubG. 

I wszystko fajnie - tylko w tym momencie gra jest kompletnie niegrywalna. 

Już na ekranie startowym gry zaczynam do 7 FPSów, które stopniowo rosną do 108. W grze jest to samo, rozgrywka zacina się już w samolocie, FPSy stopniowo rosną, dochodzą do 60 ( taka moja średnia podczas poprzednich gier )i  znowu spadają do kompletnie niegrywalnej liczby. 

Zawsze grałem na ustawieniach, które podpowiadała mi karta graficzna i nie było problemów :

1.jpg

Procesor : Intel Core i5-7400 (4 rdzenie, od 3.00 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)

RAM : 16GB

Karta graficzna : NVIDIA GeForce GTX 1060 ( 3072 MB GDDR5 pamięci karty )

Dysk ( o ile jest potrzebny ) : 1000 GB SATA 5400 obr.

W tle nie ma żadnych procesów które mogłyby mieć wpływ na rozgrywkę. 

Edited by Corniusza

Po co Ci są tak wysokie ustawienia graficzne ? Bardziej zależy Ci na "ładnej" grze czy rozgrywce ? Zrezygnuj z ustawień, które zaleca Twoja karta. Wejdź do gry i ustaw wszystko na niskie oprócz wygładzenia krawędzi i tekstur- tutaj ustaw na wysokie. Będzie dobrze - to są optymalne ustawienia do "wygrywania" :)

Heja i5 7xxx masz tylko 4 rdzenie i 4 wątki to CPU cie ogranicza + masz tekstury na ultra Pubg używa pamięci graficznej ponad 4GB masz tylko 3GB wersje 1060'tki

czyli karta może dostać zadyszki.

Polecam ustawienia competetive ale tekstury ustaw sobie na Medium / High wątpie 

E1: Geforce Experience nie optymalizuj tym nawet jak napisałeś że było wszystko okej do momentu (być może jakis update był w tym Geforce Experience i dało ci wyższe ustawienia graficzne.

Edited by Xtracker

to nie wina karty graficznej czy tam procesora... tylko tej zrytej gry bo ma tak słabą optymalizację... BF5 w wersji beta zamkniętej miało 1000 razy lepszą optymalizację gdzie działał mi na ultra przy GTX970 i5 4570 16gb ssd. A w tej grze spadki, skoki, lagi fps-ów. do tego ustawienia na minimum bo więcej nie ma sensu tylko niektóre opcje na średnie.

@Nave

Gry nie są po to robione by grać wygrywać tylko cieszyć się jakością grafiki oraz rozgrywki ze znajomymi lub samemu. Jak twórcy nie potrafią ogarnąć optymalizacji to niech wynajmą firmę która to zrobi porządnie, a nie że dodadzą jakieś niepotrzebne skiny ciuszki i są zadowoleni bo kasa leci.

Nie gadaj gra dobrze działa ... gram na wysokich i mam 100% CPU normalnie fraguje ... więc nie wiem dlaczego tobie aż tak tragicznie działa.

BF5 troszke mnie śmieszy bo wiadomo że gra bazuje na procku i nie możliwe że nie masz spadku fps z 90 na 60 napewno masz 100% BF5 też nie jest aniołkiem w wydajności ;).

Na co mi więcej niż 60 fpsów  jeżeli mam podłączony telewizor i odświeżanie jest 60 więc wystarczy mi stałe 60. a w tej zjebanej grze skoki fpsów sa tak wysokie że szkoda się denerwować... to już COD jest lepszy dopracowane wszystko tak jak trzeba i optymalizacja też spoko.
PUBG odchodzi już do lamusa... i nie pierdolcie mi że jakość grafiki nie ma sensu... bo lepiej się gra jeśli grafika jest na wysokim poziomie i do tego dochodzi dobra optymalizacja + wydajność serwerów !