Jump to content
Sign in to follow this  
BattleGTurkiye

Taktik ve Strateji

Recommended Posts

Sevgili PBUG oyuncuları,

Bu başlık altında oyun içi taktik ve stratejilerinizi  ve tecrübelerinizi diğer oyunculara aktararak rekabetçi bir oyun için katkıda bulunabilirsiniz
.

Arkadaşlar sizlere kısaca, nasıl hayatta kalırsınız, nelere ihtiyacınız var, nelere dikkat etmelisiniz bunlara değindim.

Gerekli Ekipmanlar;

1- Silahınız için mutlaka dürbün bulun 4x veya 8x

2-Kar98k silahını bulmaya çalışın.

3-M4 veya AK47 ve mermi bulun

4-Medkit bulun 2tane yeterli.

5-Bandaj bulun 20tane yeterli

6-Enerji içeceği veya asprin 3tane yeterli

Yapmanız Gerekenler;

Hızlıca gerekli ekipmanları bulduktan sonra yüksek yerlere çıkmaya çalışın. Etrafınızda yüksek bir yer yoksa evin içinde tüm kapıları kapatarak etrafı gözetleyebilirsiniz. Kapıların kapalı olması karşı tarafa bu ev boş hissi verecek ve gafil avlayıp hızlıca adamı öldürebilirsiniz. Yakın mesafede AK47 ile taramak için "b" tuşuna basın ve otomatik moda alın. Orta ve ileri mesafeler için silahınız tek atış modunda olsun. 8x dürbünü kar98k silahına, 4x dürbünü ise ak47 veya m4'e takın. Canınız sürekli dolu olsun, tehlike anlarında enerji içeceği ve asprin kullanın canınız gitmese bile. Harita küçüldükçe araba kullanmamaya çalışın. "CTRL" tuşuyla düşmanlara sessizce yanaşabilir, "z" tuşu ile yere uzanabilirsiniz. kar98k sniper'ı uzun mesafeler için kullanın. Haraket etmeyen düşmanlara doğru zamanda sıkın. Ağaçları siper olarak kullanın alan küçüldükçe beyaz halkanın ortasında değil, beyaz halkanın tam çizgisinde bir ağaç, taş vs. arkasında saklanarak oynayın. Arkanızı elektriğe verirseniz daima güvende kalacaksınız.

Birisini vurduktan sonra, eğer çevrede başka insanların olabileceğini düşünüyorsanız veya yeterince cephaneye sahipseniz vurduğunuz adamın yakınına gitmeyin.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, umarım vaktinizi ayırıp okursunuz.

İyi oyunlar.

KacaKTV,

• Like 4

KacaK Tv arkadaşımızın yazısı güzel olmuş, Bence Sis Bombasında Çok Önemli Özelikle Son cemberde alabildgnz kadar alın bence.. 

Yukarıda neredeyse gerekli her şey bahsedilmiş; 

1- Hızlı oynayın, loot yaparken tek tek item ayıklamaya çalışmayın. Saniyelerin , özellikle de oyunun son kısımlarında, çok büyük bir önemi vardır.

2- Oyunun varsayılan fare hassasiyetini arttırabilirsiniz. Böylelikle reflekslerinizi oyun içine daha iyi yansıtabilirsiniz.

3- Sırtınızı sağlama alın , Solo bir yana DUO-SQUAD oyunlarında takım arkadaşlarınızla beraber 360 derecelik bir görüş açısı sağlamaya çalışın.

4- Halka küçüldüyse fakat zamanınız varsa acele etmeyin.Zamanı kullanarak geniş alandan güvenli bölgeye yaklaşın.Bu sizi merkezdeki çatışmalardan biraz olsun koruyacaktır.

5- Uzak mesafeden bir düşmanı avlarken sol shift tuşu ile nokta atışı vuruşlar yapabilirsiniz. 

• Like 1

Yukarıda arkadaşlar çok güzel bilgiler vermişler zaten. Ekleme yapmam gerekirse:

1- 1 tane 4x dürbün, 1 tane 8x dürbün buldum başka bir şeye gerek yok demeyin. Mutlaka Holo veya Red Dot dürbün alın. Alan daraldıkça 4x-8x gibi dürbünler işlevsizleşiyor. Yeni gelen yama ile 2x dürbün bence çok değerli.

2- Hızlı loot ve gereken itemleri aldıktan sonra her evde veya her ölü bedenin başında zaman kaybetmeyin. Aksine alanın daralma yerini 3-4 daralmaya kadar tahmin edebilir ve oraya hızlıca giderek, sabit bir yerde zaman geçirip, gelenleri avlayabilirsiniz.

3- Çatışma sırasında bir ağacın, kayanın arkasına koruma aldığınızda eğer bomba, sis gibi eşyalarınız varsa kullanın. Rakibinizin dikkatini dağıtmak için size avantaj sağlayacaktır.

4- Silahınızı ev içlerinde, kapalı alanlarda mutlaka otomatiğe alın. Aiminiz kötü bile olsa spray tarama ile rakibinizi öldürebilirsiniz.

sa arkadaşlat oyunda nasıl arkadaşımile takım kurup oynucam bilgisi olan varsa yazarsa sevinrim

taktik maktik yok bam bam bam hahahaha diyecek banel kesim gelmeden "YAPMA!" demeye geldim. Sakın yapmayın, yeter, komik değil.

On 6/17/2017 at 8:08 PM, Mehmet said:

sa arkadaşlat oyunda nasıl arkadaşımile takım kurup oynucam bilgisi olan varsa yazarsa sevinrim

Steam'den birbirinizi ekleyin. Ardından oyun içerisinde, ana ekranda sol alttan arkadaş listesini açın @Mehmet ve arkadaşınızın isminin üzerine mouse'unuzu getirin; invite butonu çıkacaktır. Varsayalım ki arkadaşınız Offline gözüküyor. Oyunun arayüzünü sağ üstteki tuşlardan refreshleyip, arkadaş listenizi de refreshlerseniz sorun çözülür. İyi oyunlar kanka.

bu oyunu birçok tarzda oynayabilirsiniz

1. si agresif oyun direk şehir merkezlerine  (military - okul - milia -liman vb.) inerek aksiyon yapmak

2.si uçağın gidiş yönüne bakarak en uzakta en iyi loot nerden yaparım ona bakabilirsiniz

3.sü hemen altınızdaki yollara inerek araba bulup alan nereyi vermişse onun dışına çıkarak güzel loot yerlerine ulaşmaktır. 

silah olarak ;

akm - scar ikilisi güzel oluyor (akm 2x 4x - scar red dürbün ful donanım susturuculu )

(kar98 2x 4x - scar reddot )

(kar98 2x 4x - ump reddot)umpyi fulleyince autoda çok iş görüyor

groza kadar güzel bir silah görmedim stabilitesi güzel çok seri atıyor araç patlatmakta birebir  uzatılmış şarjör ve reddot takın keyfinize bakın

oyuna ilk başladığımda m16 kullanamıyordum sevmiyordum fakat son zamanlarda favori silahım oldu

tavanızı eksik etmeyin tava mermi geçirmiyor :)

Merhabalar,

Yukarıda ki mesajlar da arkadaşlarımız gayet güzel mesajlarla gayet güzel noktalara değinmişler biraz da ben derliyip toparlamak istedim ;

1- Oyun'a girmeden önce gerekli ayarlamaları yapmak için ayarlar butonuna basın

2- Oyundaki aim imlecinin beyaz rengi yerine rengini haritanın tam zıt yönünde yapın ( ben genellikle mor yaparım ) ki aim gözünüzün önünde olsun.

3- Otomatik koşmayı ayarlayın gerçekten haritaya bakarken veyahut eller serbest modunda ( Sol - ALT ) etrafa bakınırken gerçekten çok işlevsel oluyor.

4- Oyun içi hassasiyeti ayarlayın. Nasıl rahat ediyorsanız öyle oynayın ben genelde ani refleks verebilmek adına tüm hassasiyetleri 90 yapıyorum. Oyun gayet hızlı oluyor. ( Fakat dürbün hassasiyetleriyle oynamamanız tavsiyem gerçekten yerinde diye düşünüyorum öteki türlü ya çok yavaş yada çok hızlı oluveriyor)

5- Oyun'da bir yere koşarken ( SOL-ALT) tuşunu kullanın ve etrafınıza bakının.

6- Loot yapmak için popüler yerlere değil de yakınlarındaki yerlere atlayabilirsiniz.

7- Atlamadan önce uçaktan kaç kişi atladığına bir bakın.

8- Harita' da atladığınız yerin konumu çok önemli eğer ortalarda bir yerse ilk sefer de değil de sonradan önden, arkadan, çaprazdan makasa alınabilirsiniz.

9- Her gördüğünüz adama sıkmayın. Aim'inize pek güvenmiyorsanız sakın her gördüğünüz adama sıkmayın gerekiyorsa arkasından sessizce gidin ama yerinizi belli etmeyin hem adamın sizden iyi aim ve donanıma sahip olma durumu hemde çevrenizde başka oyuncuların olma durumu var. Kısacası en iyi anı bekleyin.

10- Air Drop lara sazan gibi atlamayın. Air Drop tamamen ölüm çukuru çoğu insan Air Drop'u almak için Air Drop'a koşar ama çok azı hemen alıp çıkabilecek kadar şanslıdır. Genellikle etrafında pusuya yatarlar ve Air Dropu alan insanları vurup daha sonra Air Drop'u alırlar.

11- Boost, Painkiller, Sis ve El Bombası toplayın. Med kitten bahsetmiyorum bile zaten. Özellikle oyunun sonlarına doğru çok işe yarıyor. Ben bomba atmam zaten adamlarla çatışıyoruz vakit mi kalıyor atamıyoruz boş yere yer kaplıyor demeyin. Öyle bir zaman geliyor ki sisleyip kaçma durumunda kalıyorsunuz. Öyle bir zaman geliyor ki bir bomba atıp adamdan kurtuluyorsunuz.

12- Red Dot mu Holo mu ? Kişiden kişiye değişsede çoğu insan Red Dot kullanır çünkü görüşü daha iyidir. Tavsiyem kendinizi Red Dot'ta geliştirmenizdir.

13- Evlere girerken eliniz'de mutlaka pompalı olsun. Yakın mesafede elinizdeki taramalıdan çok ama çok daha iyi iş yapacaklardır.

14- Pusmayın. Dolaşın Safe Zone çizgisiyle beraber hareket edin. Bir Safe çemberinin ortasında durmaktan çapraz ateşe düşmektense Safe Zone çizgisi ile beraber gidip oyunun aksiyonunu doyasıya yaşayın.

15-Bu liste uzar gider son olarakta pes etmeyin hiç bir spor, hiç bir uğraş veya hiç bir oyun başarısızlık olmadan mükemmelliğe ilerlemiyor. Kızmayın, pes etmeyin vede hile kullanmayın.

Elbet bir gün çorba parası çıkacaktır :) 

-Roxpe

Herkez cok guzel taktikler vermis.

Birde Sans isi var burda, 3th person baska oynaniyor 1th personda.

Pusuya yatarak adamda oldure bilirsin. Bazen agressief olmak lazim, bazende passief.

Diyelim araba sesi duydun, sana dogru geliyor. Tasin arkasina saklan.. Ve yaklastigi zaman tara..

Arkadaslarinla da communication onemli, ne yapacaginiz onemli. Turkce Discord kannalari var, orda 4 arkadas gire biliyorsun. Suan ismini bilmiyorum (reklamda olmasin).

Ben SOLO oynamayi sevmiyorum., duo veya group olarak daha hosuma gidiyor.

Roxpe dedigi gibi : 15-Bu liste uzar gider son olarakta pes etmeyin hiç bir spor, hiç bir uğraş veya hiç bir oyun başarısızlık olmadan mükemmelliğe ilerlemiyor. Kızmayın, pes etmeyin vede hile kullanmayın.

Gercekten, ben ilk oldurudugum 15 saat sonra oldu. Shooters cok oynadim, ama Battle Royal baska bir sey.

Bi ara PUBG  PB coins dagiti, 25.000 coins aldim. Yani o kadar cok Cheaters beni oldurmuski :D 

Demek istedigim, arkadas groubu bul, onlarla hep oynamaya calis. Gercekten iyi olacaksin :) 

pubg lobide konuşurken herşey çok güzel ta kiiii :D:D:D:D yükleme ekranı karşınıza gelene kadar :D:D:D:D şunu düşünmek bukadar mı zor ya cidden yazıkkk 70 liraya :D:d

Cidden bu lobi saçmalığı çok sinirimi bozuyor, bundan muzdarip pubg olan tahminimce pubg oyunundaki oyuncuların %90'ı şuna bi çözüm bulun saygılar.