Jump to content
Sign in to follow this  
BattleGTurkiye

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Resmi Forum Kuralları

Recommended Posts

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Resmi Forum Kuralları

 

Her ne kadar okumanız ve uymanız gereken bir takım forum kuralları olsa da, bu kurallar haricinde belirttiğimiz, herkes tarafından kabul edilen genel kurallara da uymanız gerekmektedir.

 

Yapıcı / Yardımcı İçerikler Üretin

Açtığınız başlıkları veya alt başlıkları her zaman güncel tutun. Paylaşımı arttırabilmek için açmış olduğunuz başlıklarda sorulan sorulara cevap vererek katkıda bulunun. Aynı fikire sahip olmasanız bile, diğer kullanıcılara her zaman saygılı olun.
 

Nazik ve Yardımsever Olun

Başkasının size yapmasını / davranmasını istemediğiniz şekilde, siz de başkalarına davranmayın. Herhangi bir sebeple başka bir kullanıcıyı ve/veya Bluehole / Nfinity Games çalışanlarına hakaret eden, aşağılayan sözler kullanmayın. Hiçbir şekilde; kişileri veya grupları dil, ırk cinsyet, siyasi düşünce, felsefi ve dini inançlarına göre ayırmayı, kınamayı, kötülemeyi amaçlayan davranışlarda veya ayrımcılığı körükleyici semboller paylaşmayın.

 

Kurallara Uyulmama Durumunda Verilecek Cezalar

Unutmayın ki, cezalar ancak kurallara uyulmaması durumunda verilmektedir. Kullanıcıların, ihlal edilen kuralın derecesine göre hesabı askıya alınabilir ya da kısıtlandırılabilir.

 

Uyarı Kötü niyet olmadan, konu dışında bir konu hakkında yorum yapma; açılmış bir başlık olmasına rağmen tekrar benzer/aynı başlık açma gibi konularda Uyarı cezası verilir. Uyarı cezası verilmesine rağmen aynı ihlale devam eden kullanıcılara daha büyük cezalar verilebilir.

 

Kınama Eğer açılmış olan başlık, hem konuyla ilgili değilse hem de kimseye yardım sağlamıyorsa, sistem tarafından kullanıcıya Kınama cezası verilir. Bu ceza, hesaba bağlı olup, belirli bir süre sonra silinebileceği gibi, durumun ciddiyetine göre hiç silinmeyebilir.

 

Uzaklaştırma Daha önceden Uyarı ya da Kınama cezası alınmadan da Uzaklaştırma cezası verilebilir. İhlalin önemine göre geçici olarak uygulanan Uzaklaştırma cezası, haftalar veya aylar kadar sürebilir.

 

BanDaha önceden Uyarı, Kınama veya Uzaklaştırma cezası olmadan da Ban cezası verilebilir. Daha önceden Uzaklaştırma cezası almış bir kullanıcının Ban cezasını alması daha muhtemeldir.

 

Moderatörler, forumlarda kullanıcıların sorunlarına yardımcı olmak için bulunmaktadır. Moderatörlerin, Forum genel kurallarına aykırı gördüğü durumlarda kullanıcılara ceza verme yetkisi vardır.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resmi kurallar

 

Aşağıdaki kurallar geniş kapsamlıdır ve moderatörler yıkıcı davranışlarla uğraşırken kendi yargılarını kullanabilir ve kullanacaktır. Moderatörler tarafından alınan tüm kararlar nihaidir. Bu kuralları atlatma girişiminde bulunmak kendi başına bir suçtur.

Bir şikayet ya da eleştiriniz varsa, sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin yapıcı önerilerde bulunun. Geliştiricilere, personele veya diğer forum üyelerine saldırmayın. Bu forum, oyunun ve topluluğun desteklenmesi ve geliştirilmesi ile ilgilenen aktif PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS oyuncuları içindir.

 

Kural Atlatma

Kurallara aykırı davranmayın veya bir kuralı çiğneme sınırının etrafında kasıtlı olarak dolaşmayın.

 

Nefretli Konuşma / Aşırı Şiddet

Etnisite, ırk, cinsiyet, cinsellik (sadece bunlarla sınırlı değil) veya moderatör ekibi tarafından uygun bulunmadığı düşünülen herhangi bir şey dahil olmak üzere herhangi bir nefret söylemine müsamaha göstermiyoruz. Bu forumlarda aşırı veya aşırı sayılan kaba söz kullanımı da yasaktır.

 

Uygunsuz içerik

Bu forumlar için uygun olmayan tartışmalar, videolar, resimler veya gerçek hayatta çıplaklık içeren, madde bağımlılığı, siyasi veya dini mesajlar içeren avatarlar da dahil olmak üzere  başka içerik göndermekten kaçının.

 

Yasa Dışı Faaliyet

Şahsen yapılan yasadışı faaliyetin desteklenmesi veya tartışılması yasaktır.

 

Reklam ve Promosyon

Lütfen PUBG Corp.'a ait olmayan herhangi bir oyun veya ticari girişimciyi reklamdan kaçının. Oyunculara oyun içi avantajlar sağlamak amacıyla herhangi bir hile veya diğer üçüncü parti programları ve çözümleri satan, bunları dağıtan veya tanıtan video veya web sitelerini yayınlamayın.

 

Taciz ve Tehditler

Taciz edici şekilde ve kişisel olarak diğer forum kullanıcılarını tehdit etmek kesinlikle yasaktır.

 

Kişisel Saldırılar / Gerçek Hayat Bilgisi

Diğer kullanıcılara doğrudan saldırılar düzenleyemezsiniz veya forum kullanıcılarının gerçek dünyadaki bilgilerini (adres, isim vb.) açığa vuramazsınız.

 

Suçlama

Diğer kullanıcıları / oyuncuları suiistimal suçlamasıyla kamuya ilan etmeyin. Lütfen kullanıcıları / oyuncuları bize bildirmek için uygun kanalları kullanın.

 

Yasakları ve Hileleri Tartışmak

Sizin veya başkasının yasağını tartışan konuları başlatmayın veya yayınlamayın. Bu, oyun, forum veya başka herhangi bir platform yasağını içerir. Şüphelileri rapor etme veya oyun yasağınıza buradan itirazda bulunabilirsiniz.

 

Yanlış Tanıtma

Kendinizi açıkça veya dolaylı olarak PUBG Corp.'un moderatörü veya çalışanı olarak tanıtamazsınız. Kendinizi sahte olarak başka bir oyuncu veya kişi olarak sunamazsınız.

 

Spam

Gerçek içerik olmayan konu / mesaj açmayınız. Bu, "ilk!" yorumlarını, kategorilere katılan konuları 'bump' etmeyi de içerir. Aynı konu/yorum için birden fazla yayın yapılması, uzun zamandan beri aktif olmayan bir başlığa cevap vererek tekrar öne getirilmesini de içerir. Spam, anahtar istemek ve / veya oyuna erişmek için gerekli bilgileri istemeyi de içerir.

 

Birisinin forum kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorsanız lütfen dikkatimizi çekmek için "rapor etme" işlevini kullanın. Herhangi bir şekilde kabahatliye saldırarak yasayı kendi elinize almayı denemeyin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...