Jump to content
SKYHUN

Gittikçe azaltılan loot oranı.

Recommended Posts

Bunu kasıtlı yaptığınız su götürmeyen bir gerçek o konuda bir şüphem yok ama bu şekilde sadece oyuncu kaybedersiniz. Bugün getirilen güncelleme sonrası neredeyse 20-30 oyun oynadım, son alanlara kadar elimde ar ve knt olmadan boş bir şekilde sağa sola koşturdum. Eğer bu böyle devam ederse en kısa zamanda arkadaş grubu olarak oyunu silme kararı aldık.

Koşu simülatörü diye gülüp eğleniyorduk ama iyiden iyiye silah arama simülatörü oldu oyun. İnsanı zorla Fortnite oynamak zorunda bırakıyorsunuz.

Edited by SKYHUN
Typo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haklısın ama bu şekilde suçlayıcı yaklaşmak yerine oyunu geliştirmeye yardım etmeye niyetin varsa eğer yapıcı eleştirebilirsin. Bence de lootlar azaltılmış güzel bir AR bulabilmek için çok şanslı değilsen bayağı bir dolaşman gerekiyor. Ama tamamen şans bazen de atladığın ilk evden Kar98 Scar-L çıkabiliyor. Oyunun birçok farklı şekilde oynanış mantığı ve taktiği var şansını diğerlerinden yana kullanabilirsin. Gaza koşmak yerine merkezde daha az lootlanan yerlere atlayıp gazın içinde olup gelen birini vurup lootunu alabilirsin veya kalabalık yerlere atlayıp çatışıp lootları toplayabilir kendin loot edebilirsin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yaklaşımının yanlış olduğunu düşünsem de haklısın...

Bir ev içinde ne bulabiliyorsan artık çevreden hep aynı şeyleri buluyorsun. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genelde büyük yerlerden çok ufak yerlere atlıyoruz ekip olarak ve bu konuda gerçekten haklı arkadaş.Aynı oyun içerisinde sadece birimiz silah bulup diğerleri pompalı tabanca bulabildi ancak iki üç yer gezilmesine rağmen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bir takımın TT silahlar, level 2 zırh, kask  ve dürbünler bulup diğerlerinin tabanca ile  çıplak bir şekilde sağa sola koşturması denge değil komedidir. Takım olarak bir şehre iniyoruz, toplamda  10 bina  loot'luyoruz ama adamlar tek bir eve inip 4x dürbün ve tt silahlar buluyorlar.  

Benzin istasyonuna gidip benzin ve araç bulamamak, hastaneye gidip sağlık eşyaları  bulamamak, askeri kışlaya veya karakola atlayıp silah ve pompalı tüfekle çıkmak komik. Madem buralarda bu eşyalar çıkmayacak isimlerini ne diye spesifik olarak belirtiyorsun?  Bunlar bir olur, iki olur, üçüncü oluşunda o oyun uninstall yapılır. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2019 at 3:34 PM, temaskenan said:

Rekabetçi bir ortam için eşyaların doğma oranları şuan normal. 

 

" rekabetçi " olması için RNG olan bir oyunun yeterince eşit item oranına sahip olması gerekir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, pygmalion said:

 

" rekabetçi " olması için RNG olan bir oyunun yeterince eşit item oranına sahip olması gerekir.

  Bence "Yeterince eşit" bir ortamı hazırlamak çok zor, diğer Pubg gibi oyunlara baktığımızda yeterince eşitlik yok. Ve köy gibi yerlere inen ile askeri alana inenin arasında fark olmalı. Askeri alana inen ekip risk alıyor fakat köy gibi bir iki binanın olduğu sessiz yerlere inen risk almamakta bu yüzden mantıken ekipmanları, askeri alana inen ekiplerden iyi olmamalı. Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz.

 Bugün Pubg turnuvalarında eşya doğma oranı x3 fakat alanın kapanması hızlı ve alanda beklemen söz konusu dahi değil. Bizim oynadığımız maç ayarlarında alan çok hızlı kapanmıyor ve alan içerisinde sağlık ekipmanların ile ilk 3 alana kadar çok rahat durabiliyorsun. 

 Pubg oyuncuların istek ve önerilerine önem veren bir şirket, bugün bir çok oyuncu turnuvalardaki x3 eşya oranını sunucularda görmeyi istese, Pubg bu isteklere kapısını kapatmaz fakat oyuna gelecek x3 eşya oranının yanında hızlı kapanan ve çok vuran alanlar gelir. 

 Pubg %100 bir "RNG" sistemi yok. Örnek vermek gerekirse, bir oyuncu bir AKM sahip olabilir ve diğeri biri tabancaya sahip olabilir ve eğer tabancaya sahip bir oyuncu akıllı oynarsa üste çıkabilir. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostum sen bluehole şirketine girmeyi falan mı düşünüyorsun nedir bu gözü kapalı savunma. 

1.si oyunun rekabetçi olmasını istiyorsan herkese eşit oranda loot vermelisin diyorum, bana tutup oraya inenle buraya inen diye ayrım yapıyorsun. 

2 - rekabetçi demek bir yerden sonra belli bir tecrübeyle oyunu domine etmeye uğraşmak demek. sen taraflara aynı şansı vermezsen bu sadece RNG'ye bırakmak olur.

yani aynı seviyede iş sadece ekipman farkına gelir. bu asıl yeteneği ortaya çıkarır ki bu yüzden turnuvalarda ekipman spawnları fazladır.

3 - PUBG oyuncuların isteklerini ve önerilerini çok ciddiye alsaydı 2018 Ekim ayı sonunda bitecek olan full client ve server optimizasyonunu yapardı. 
Oyunun en büyük problemleri çözülmemiş daha. Hatta yeni survivor pass bile satın almaya değmeyecek kadar kötü bu konuda bile çalışmıyorlar.

 

PUBG'de %100 RNG sistemi vardır.

Bunu da şöyle kanıtlayabilirim;  full 3 set yaptığın iyi oynayan bir adamı casual oyunda haritanın bir ucundan diğer ucuna götürmeye çalış ve güvenli alanı sürekli uzağına ver. Bakalım kaç kere arabası patlayacak ya da güvenli alan diye koştuğu bölgeden yere yatmış ya da evin içinde bekleyen oyuncularla karşılaşacak. Güvenli bölgenin üzerinde olduğu her lokasyon diğerlerine göre RNG üstünlüğünü almıştır. %1lik ihtimalleri örnek verip bu oyun tam RNG değil demek gereksiz bir savunma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...