Jump to content
Sign in to follow this  
Ineix

Informacja sieciowa ( ping itp )

Recommended Posts

Kiedy w końcu twórcy udostępnią informację sieciową podczas rozgrywki? Czyżby aż tak kiepskie były pingi, że informacja sieciowa jest ukryta w grze? Co z tego, że gra jest fajna, nowe skórki jak najważniejsza rzecz w grach online to stabilność serwerów, które leżą i kwiczą. Pierwsza gra wieloosobowa online, która nie posiada informacji o jakości połączenia z serwerem? Tylko głupi się nie domyśli, że ukrywanie tego to celowy zabieg twórców ( bo niestety jest kiepsko ). No bo przecież hajs się musi zgadzać, a jak ludzie zobaczą, że grają z pingiem >200ms to mieliby wy...ane na tą grę, ot szara rzeczywistość.

Co Ty tutaj pokazujesz ping po stronie ( w dodatku jakieś .ru ), kiedy to w grze jest zupełnie inaczej. Po przeglądarce to masz tylko zapytanie i odpowiedz od serwera, a w grze wysyłanie odpowiedniej ilości pakietów i odpowiedź od serwera. PING zwłaszcza w rywalizacji wieloosobowej jest bardzo ważny, im mniejszy PING tym szybciej komunikujemy się z grą i tym jesteśmy „szybsi”, kiedy przypisani jesteśmy do dobrego serwera ( o tym nie wiemy bo nie mamy tej wartości podanej ), to widoczna jest gołym okiem płynność gry i szybsze otwieranie drzwi, szybsze podnoszenie znalezionego dropu itp, z łatwością zwyczajnie reagujemy na to, co się dzieje na ekranie. Polecam sobie wsadzić strony do sprawdzania pingu w PUBG przez przeglądarkę, głęboko pod lód i wymusić na twórcach pokazanie jakości połączenia w grze, wtedy zobaczycie, jak różowe mają serwery i skoki do 300ms. 

On 8.04.2018 at 8:41 AM, Ineix said:

Co Ty tutaj pokazujesz ping po stronie ( w dodatku jakieś .ru ), kiedy to w grze jest zupełnie inaczej. Po przeglądarce to masz tylko zapytanie i odpowiedz od serwera, a w grze wysyłanie odpowiedniej ilości pakietów i odpowiedź od serwera. PING zwłaszcza w rywalizacji wieloosobowej jest bardzo ważny, im mniejszy PING tym szybciej komunikujemy się z grą i tym jesteśmy „szybsi”, kiedy przypisani jesteśmy do dobrego serwera ( o tym nie wiemy bo nie mamy tej wartości podanej ), to widoczna jest gołym okiem płynność gry i szybsze otwieranie drzwi, szybsze podnoszenie znalezionego dropu itp, z łatwością zwyczajnie reagujemy na to, co się dzieje na ekranie. Polecam sobie wsadzić strony do sprawdzania pingu w PUBG przez przeglądarkę, głęboko pod lód i wymusić na twórcach pokazanie jakości połączenia w grze, wtedy zobaczycie, jak różowe mają serwery i skoki do 300ms. 

Jak co pokazuje ?, to nie jakieś ru tylko skrypt który pokazuje ping uwzględniając twoja pozycje w sieci a serwerem PUBG. Wcale nie trzeba być w grze aby dokładnie określić ping jaki nas dzieli do serwera tylko po prostu trzeba posiadać choć minimum wiedzy na ten temat.

Windows podaje nam takie info na tacy, typu IP serwera z którym się łączymy i konsole (CMD) to jest wystarczająco. Jesli to za mało polecam jakiś ping monitor i na bieżąco monitorujesz swój ping.

Nie chodzi mi o określenie pingu do serwera tylko tak jak napisałem, albo ciężko Ci to zrozumieć, zachowanie pingów podczas gry ( czyt. jak reaguje serwer na pakiety wysłane z gry ). Na przykładzie gry Squad, przy szukaniu gry w liście dostępnych serwerów, ping na liście do dobrego serwera oscyluje w granicach 30ms, po wejściu na dany serwer, podczas rozgrywki optymalizacja leży i wartości wzrastają w okolice 90ms, a nawet i większe. Tak jak pisałem, zapytanie o ping i odpowiedź z serwera możesz sobie w buty wsadzić, liczy się to jak serwer reaguje na wysłanie pakietów z samej gry.  Po przeglądarce możesz mieć 30ms, w grze możesz mieć skoki pingu bo okazuje się, że gdzieś następuje gubienie pakietów itp. Jeżeli nie oglądałeś filmików, gdzie taki Fortnite ma lepsze serwery niż PUBG to polecam "Netcode analist PUBG". https://www.youtube.com/watch?v=22S7HZzZ3ps   To też nazwiesz super serwer z pingiem 30ms? Powodzenia, z pingiem ;)

On 12.04.2018 at 4:51 PM, Stavros said:

Jak co pokazuje ?, to nie jakieś ru tylko skrypt który pokazuje ping uwzględniając twoja pozycje w sieci a serwerem PUBG. Wcale nie trzeba być w grze aby dokładnie określić ping jaki nas dzieli do serwera tylko po prostu trzeba posiadać choć minimum wiedzy na ten temat.

Windows podaje nam takie info na tacy, typu IP serwera z którym się łączymy i konsole (CMD) to jest wystarczająco. Jesli to za mało polecam jakiś ping monitor i na bieżąco monitorujesz swój ping.

Widać że nie masz pojęcia jakie ma znaczenie real time ping w grach typu MMO. Skoki pingów niejednokrotnie z trakcie rozgrywki są kwestią życia lub śmierci. Zapewne sam się zastanawiałeś dlaczego wpakowałeś w gościa cały magazynek a on dalej biega. Chodzi o całkowity input lag jaki masz w trakcie rozgrywki. Zależy on obciążenia w danym momencie samego serwera oraz wszystkich węzłów po drodze.

I tak tez jestem za tym aby prowadzili wskażnik FPS oraz PING dla PC i dla Steam. Bo po ostatniej aktualizacji zaczynam rzucać mięsem jak po 3 head shotach koleś bez kasku na ogryzku życia mnie wykańcza. To powinno być juz dawno zaimplementowane a nie kopiowanie jakichś durnych elementów z Fortnite czy CS:GO które w żaden sposób nie mają związku z poprawą grywalności i wrażeń z samej rozgrywki ale tonący brzytwy się chwyta. Gdyby nie to że Fortnite nie ma FPP pewnie bym w to grał.

Brak podglądu pingu w grze online, nie sądzę aby był to przypadek i przeoczenie ze strony twórców. Celowe i świadome, w czasie wczesnego dostępu jest ok, godzę się na to, ale po wydaniu officjal 1.0 chcę wiedzieć na jakim poziomie są serwery, gołym okiem widać, że są do dupy. Gra online bez możliwości rozgrywania meczy na równym poziomie, polecam obejrzeć filmiki z tego tematu, gra na serwerach na tym poziomie to jakieś nieporozumienie i loteria https://forums.playbattlegrounds.com/topic/216005-serwery-pubg-lag-game-online-no-info-ping/

Js gram w pubg mobile i do ostatniej aktualizacji smigalo bez zacinki nawet na transmisji danych, trraz chcialbym zobaczyc ping bo po aktualizacji ostatniej cos nie wyszlo tworcom i poza zacinkami kakies smieszne bugi jak widzenir przez sciany itp. Nie wiem co zmieniali ale z plynnej gry na maksymslnych ustawieniach zacinki ns minimalnych:). Najgorsze przy lagach jak zatnie gre to 2min czekania na polaczenie a jsk zacina i minimalizuje i wchodze to oftazu laczy i mijsja na jakis czas. Moze ze to sktualizacja miala wprowadzic wychodzenie z gry zeby odczytac sms i polaczenia:)

Panowie, gra łączy z serwerem z najlepszym pingiem jaki jest możliwy ale na obecną chwilę, niestety gra nie jest w stanie przewidzieć, że coś podczas meczu może się zmienić i trzeba mieć świadomość tego, że podczas gry nasze łącze może mieć jakieś skoki. To że w pubg ping jest wysoki a w innej grze jak cs go jest niski nie znaczy, że wasze łącze jest niezawodne i takie super, ponieważ na ping składa się wiele czynników takie jak na ten przykład dystans. Niestety nie ma jeszcze takiego programu który blokował by połączenia na serwery poza Europę jak w przypadku cs go gdzie możemy zablokować resztę świata a zostawić Europę i cieszyć się niskimi pingami nieustannie, używając takiego programu trzeba niestety liczyć się z tym, że wyszukiwanie meczu wydłuży się kilkakrotnie.

Posted (edited)
On 4/12/2018 at 8:58 PM, Ineix said:

Nie chodzi mi o określenie pingu do serwera tylko tak jak napisałem, albo ciężko Ci to zrozumieć, zachowanie pingów podczas gry ( czyt. jak reaguje serwer na pakiety wysłane z gry ). Na przykładzie gry Squad, przy szukaniu gry w liście dostępnych serwerów, ping na liście do dobrego serwera oscyluje w granicach 30ms, po wejściu na dany serwer, podczas rozgrywki optymalizacja leży i wartości wzrastają w okolice 90ms, a nawet i większe. Tak jak pisałem, zapytanie o ping i odpowiedź z serwera możesz sobie w buty wsadzić, liczy się to jak serwer reaguje na wysłanie pakietów z samej gry.  Po przeglądarce możesz mieć 30ms, w grze możesz mieć skoki pingu bo okazuje się, że gdzieś następuje gubienie pakietów itp. Jeżeli nie oglądałeś filmików, gdzie taki Fortnite ma lepsze serwery niż PUBG to polecam "Netcode analist PUBG". https://www.youtube.com/watch?v=22S7HZzZ3ps   To też nazwiesz super serwer z pingiem 30ms? Powodzenia, z pingiem ;)

To co pokazałeś na filmiku to zwykły desync chociaż jak dla mnie to przeciwnik jeszcze widział ramie gościa z uzi na tym filmie masz wytłumaczone co to jest perspektywa i zasada kątów która w rzeczywistym świecie również ma miejsce https://www.youtube.com/watch?v=P0ZbqlWT3wI

Nie twierdzę że nie bo może być tak jak napisałeś może to być desync, ping, pakiety a może być to po prostu to że jak stoisz przy brzegu ściany skierowany do niej twarzą to ramie będzie wystawać i przeciwnik jeszcze Cię widzi, polecam iść na wood paintball lub asg gdzie na polu jest liczna zabudowa i przekonasz się na własnej skórze co to znaczy stać przy ściance i dlaczego dostałem w pupkę :)

Pozdrawiam.
Cześć.

Edited by MaCzO

Maczo co ty brales?:) jak na zywo mozna przez sciane reke wystawic? Np. Wersja mobilna zamiast optymalizacji to dostala bledy w aktualizacji. Teraz szybko zrobili nowa to sie postarali, na transmisji danych przy 1 kresce chodzi plynnie i znikly laczenia z serwerem. Gdzies czytalem ze do mobile trzeba dobry tel i szybki internet, tel zgodze sie ale internet wystarczy aby nie przerywal i byl plynny bo szybkosc 30mb/s jest zbedna jak gra okolo 30mb na godzine bierze:). Pubg mobile znow bardzo plynny, teraz lagi jak wczesniej u tych co fatalny dostawca internetu lub slaby tel.

On 4/18/2019 at 6:07 PM, Pawelm89zmc said:

Maczo co ty brales?:) jak na zywo mozna przez sciane reke wystawic? Np. Wersja mobilna zamiast optymalizacji to dostala bledy w aktualizacji. Teraz szybko zrobili nowa to sie postarali, na transmisji danych przy 1 kresce chodzi plynnie i znikly laczenia z serwerem. Gdzies czytalem ze do mobile trzeba dobry tel i szybki internet, tel zgodze sie ale internet wystarczy aby nie przerywal i byl plynny bo szybkosc 30mb/s jest zbedna jak gra okolo 30mb na godzine bierze:). Pubg mobile znow bardzo plynny, teraz lagi jak wczesniej u tych co fatalny dostawca internetu lub slaby tel.

Raczej co Ty brałeś jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem ale pozwól że użyję swoich umiejętności painta i Ci to narysuję xD

Jak widzisz gościu stoi blisko przy ścianie i jego gęba jest schowana natomiast ramie i ręka wystaje za ścianę on nic nie widzi prócz ściany ale Ty z drugiej strony stojąc widzisz jego ramie i rączkę i nóżkę. Idąc w lewo będziesz go widział coraz więcej a on nic nie będzie widział jak się nie rozgląda na lewo i prawo.

Przechwytywanie1.JPG

Kiepskie umiejetnosci bo nie kumasz. Tez chadze na painta i nie wiem jakie umiejetnosci mozna miec aby przez sciane widziec:).Ladny rysunek tylko widac brak wyobrazenia bo ludzik nie stoi za sciana a wystaje, przesun ludzika na srodek i proboj trafic:), przy krawedzi oczywiste ze trafi sie a nawet dzieci wiedza takie rzeczy tylko jak widziec kogos kto stoi na srodku a pp bokach jest pare metrow sciany? Przy krawedzi a za sciana to wielka roznica. W paintball mozna bo sciana z desek moze miec szpary, blad gry gdzie nie jeden widzial a nawet czytalem ze chca kanal na yt zrobic bo do groma jest tego.

Chłopie naucz się czytać, ze zrozumieniem, albo odpuść sobie czytanie forum i wróć do szkoły.

To co ja napisałem to:

Nie twierdzę że nie bo może być tak jak napisałeś może to być desync, ping, pakiety a może być to po prostu to że jak stoisz przy brzegu ściany skierowany do niej twarzą to ramie będzie wystawać i przeciwnik jeszcze Cię widzi, polecam iść na wood paintball lub asg gdzie na polu jest liczna zabudowa i przekonasz się na własnej skórze co to znaczy stać przy ściance i dlaczego dostałem w pupkę

A ty mi tu cały czas próbujesz wcisnąć, że ja twierdzę, że przez ściany strzela.

Sam zacząłeś mi zarzucać:
Maczo co ty brales?:) jak na zywo mozna przez sciane reke wystawic?

przy brzegu ściany skierowany do niej twarzą to ramie będzie wystawać i przeciwnik jeszcze Cię widzi - gość wychylił na nich i zaraz zaczął się chować, w momencie kiedy jego głowa była za ścianą to brzeg ciała był jeszcze widoczny i w to dostawał, dlatego zdechł.

I nie bierz tego więcej albo bierz połowę.

Pozdrawiam.