Jump to content

PUBG_Begmeritz

Developer
 • Content Count

  232
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Excellent

About PUBG_Begmeritz

 • Rank
  Potato Aim

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @walkytr selam, Ekran görüntülerin gözükmüyor, şablon ile beraber tekrar raporlamanı rica edebilir miyim? Çok teşekkürler.
 2. Video için teşekkürler, geliştirici ekibine raporlandı. pintipanda partnerliği bir turnuva değil, binlerce oyuncu arasından şanslı oyuncuların ödül kazanmasına vesile olan, özel maça katılan tüm oyuncuların ödüllerle buluşmasını sağlayan tamamen eğlence amaçlı bir partnerlik, herkes benzer şartlarda mücadele ediyor. Aynı zamanda sadece yayını izleyerek de ödüllerle buluşabilirsiniz. Ayak sesi sorunu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, maalesef bazı hataların giderilmesi, incelenmesi ve uygulanması zaman alabiliyor. Bu süreçteki anlayışınız için teşekkürler.
 3. @IsThisTaken tekrar selam! Video paylaşımın çok teşekkür ediyorum ve bunu hemen geliştirici ekibiyle paylaşıyorum. Bu tarz raporlamaların farkında olduğumuzu ve üstünde inceleme yapıp çalıştığımızın vurgusunu bir kez daha yapmak istiyorum. @NusretReis sabır, Beta süreçte özellikle çok faydalı olacaktır Sevgilerle.
 4. @İlkerowic selam! pintipanda'nın özel ödüller dağıtacağı yayınlar 3 hafta boyunca devam edecek ve her yayın aynı olmayacak. Bu partnerlik, reklam amacı olan bir etkinlik değildir, oyuncularımızın sevdiği yayıncı aracılığıyla ödüllere ulaşması ve keyifli bir yayına ortak olabilmesini sağlıyor. İzleyici ile buluşma yöntemi yayıncıya aittir. Abonelere özel yayın için keyifli bir video hazırlanıyor ve kaçıran tüm oyuncular ile paylaşılacak. Lütfen takipte kalmaya devam et! Daha fazla bilgi için: https://lite.pubg.com/tr/2019/06/20/caylari-demleyin-pubglite-x-pintipanda-donemi-basliyor/
 5. PUBG Espor tarihindeki ilk All-Star etkinliği, dünyanın en başarılı Battle Royale oyuncularının katılımıyla 9-11 Ağustos tarihleri arasında Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenecek olan turnuvada rekabet dolu bir mücadele ile gerçekleşecek. Nations Cup’ta, 500.000 $ değerinde ödül havuzu olacak ve sadece bir takım "dünyanın en iyisi" unvanını kazanma şansını yakalayacak. Nations Cup’da yarışacak takımlar, arkadaş gruplarıyla ya da ülkelere özgü diğer yöntemlerle belirlenecek olan oyunculardan oluşacak. En yüksek rütbeli oyuncular bir takımda toplandıktan sonra Nations Cup’da başarı elde etmek için asıl amaç, şampiyonluk yolculuğunda oyuncular arasında güzel bir ilişki oluşturarak uyum içinde hareket etmelerini sağlamak olacak. Bu turnuvada, yetenekleri sorgulamayacağız, dört oyuncudan oluşan takımların tek vücut olarak nasıl mücadele ettiği, karınlarını doyuracak kadar çorba parası çıkarıp çıkaramayacağı, takım ve ülkeleri adına kupayı kazanıp kazanamayacağı sınanacak. Önce Stockholm'de düzenlenen GLL Grand Slam: PUBG Classic, ardından Bangkok'ta gerçekleştirilecek olan MET Asya Serisi: PUBG Classic ve hemen üstüne Nations Cup ile PUBG esporu nefes kesen bir yaza imzasını atacak. Bu iki PUBG Classic’in, en başarılı takımları cömert bir ödül havuzu ile ödüllendirilecek ve galip gelen takımın ülkesine, PUBG Global Championship için ilave bir koltuk ayrılacak. Nations Cup, Aşama 3 öncesi uluslararası turnuvaların son ayağı olacak. Sezonun son düzlüğünde, takımlar PUBG Global Championship için yeterince puan taplama gayretinde olacak. PUBG Esports'ta yetenekli oyuncular için oturup dinlenmek yok. Normal sezonda kıran kırana yaşanan mücadelelerle dolu haftaların arasında özel bir etkinlik olarak yer alacak olan Nations Cup, dünyanın en güçlü oyuncuları arasında gerçekleşecek, yüksek tansiyonlu bir savaş olacak. Takvimini, 9 Ağustos ve Nations Cup'ın başlangıcı için işaretle. Seul'deki Jangchung Arena'da bulunan kitlelerin soluklarını tutarak izleyecekleri turnuva, Twitch üzerinden de canlı yayınlanacak. PUBG Nations Cup veya PUBG espor hakkındaki en güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen https://www.pubgesports.com/ adresini ziyaret et.
 6. Burayı inceler misin? https://litesupport.pubg.com/hc/tr/articles/360024746213-Güvenli-mod-pop-up-mesajından-dolayı-oyunu-başlatamıyorum-
 7. Selamlar, Öncelikle klip/video ile raporlama yaptığın için teşekkür ediyorum. Bu hataları geliştirici ekibimize iletiyorum. İlgin için teşekkürler!
 8. Selamlar, Aslında sosyal medya dahil olmak üzere çok kez bu sorunun incelendiğini belirtmiştim, fakat kaçırmış olabilirsin. Tekrar belirteyim; bu sorunu inceliyoruz. Ses sorunu ile ilgili, bu hatayı detaylandıracak bir klip / video paylaşmanızı rica edebilir miyim? Hatanın incelenmesi adına, problemi detaylandırmak, geliştirici ekibimiz için çok faydalı olacaktır. Sevgilerle.
 9. Merhaba, Yaşadığınız ses sorunu ile ilgili klip paylaşmanızı ve sistem özelliklerinizi paylaşmanızı rica edebilir miyim? Bu konuyla ilgili ekibimiz incelemelerini sürdürüyor, sadece "ses sorunu" olarak raporlandığında incelemelerimiz normalden daha uzun sürüyor. Dolayısıyla bu tarz raporlamalarınızda, sizlerle paylaştığım şablonu ve klip gibi yaşadığınız hatayı kanıtlayacak/detaylandıracak belgeler paylaşmanız çok faydalı olacaktır. Çok teşekkürler.
 10. Selam, rica edersem yukarıdaki şablon aracılığıyla yaşadığın durumu detaylandırarak ve karşına çıkan hatanın ekran görüntüsünü paylaşarak raporlar mısın? Çok teşekkürler.
 11. Selam, Pintipanda etkinliği, rekabetçi bir turnuva ve benzeri bir etkinlik değildir. Pintipanda'nın yayını izleyen ve Özel Maçlara katılan oyunculara hediyeler dağıtılacak bir eğlence etkinliğidir. Ayak sesleri ile ilgili ise, raporlamaların farkındayız ve oyuncularımızın geri dönüşleri doğrultusunda bu durumu inceliyoruz. Araştırmamız yardımcı olmak adına, yaşadığın problemi daha detaylandırmanı ve bu problem ile ilgili klip paylaşmanı rica edebilir miyim? Teşekkürler!
 12. Sevgili Türkiye oyuncularımız, Çoğunuzun yakından tanıdığı değerli yayıncımız pintipanda ile gerçekleştirdiğimiz partnerliği sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz! Üç hafta boyunca tüm oyuncularımızı heyecanlandıracak olan Özel Maç etkinlikleri, sürpriz ödüller ve çok daha fazlası için pintipanda’nın Twitch kanalında buluşuyor olacağız. Günleri not edin ve çayları demlemeye başlayın: Her Çarşamba sabahları, pintipanda Battlegrounds’a atlıyor ve oyun-içinde etkinleştirebileceğiniz özel ödülleri izleyicileriyle paylaşıyor olacak. Her Cuma saat 21.00’dan itibaren, pintipanda Özel Maç’a atlıyor ve tüm katılımcılara sürpriz ödüller dağıtıyor olacak. Eğer Özel Maç’ta başarılı olursanız, daha da özel ödüllere sahip olabilirsiniz. Özel Maç’a katılamadınız mı? O zaman yayını takip edin ve sürpriz kodların peşini bırakmayın! Kodları nasıl aktive ederim? Kodlar, PUBG LITE oyun içinde bulunan Dükkan sekmesinde, sol alt köşede konumlanan Bonus / Hediye Kodu Aktive et butonu aracılığıyla etkinleştirilecektir. Bu keyifli dönemde, pintipanda topluluğuna katılın, özel ödüller kazanma şansı yakalayın ve PUBG LITE’ı pintipanda’nın gözünden deneyimleyin. İlk PUBGLITE x pintipanda yayını için, 21 Haziran saat 21.00’da görüşmek üzere! pintipanda’yı sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın: Twitter – Instagram – YouTube Yayın duyuruları ve PUBG LITE ile ilgili daha fazla haber için Twitter, Facebook ve Instagram resmi hesaplarımızı takipte kalın.
 13. Merhaba sevgili Türkiye oyuncuları! 20 Haziran tarihinde uygulanacak güncelleme ile yeni silahlar, araçlar, takımınıza stratejik taktikler vermenizi sağlayacak yeni iletişim yöntemleri ve daha fazlası, hayatta kalan tek kişi olma maceranıza ve PUBG LITE'a ekleniyor! Güncelleme ile ilgili daha fazlası için okumaya devam edin: Silahlar QBU, yeni SNT türü silah, Sanhok haritasına ekleniyor. Mini14, Sanhok haritasından bu ekleme ile beraber kaldırılıyor. Araçlar Scooter, Sanhok haritasına eklendi. 3 kişilik Bisiklet ve Dacia, Sanhok haritasından kaldırıldı. Karakter animasyonu ve araç kullanımında zaman uyumu daha doğal görülmesi adına optimize edildi. Takım İletişimi Farklı durumlar için takım arkadaşlarınızla stratejik olarak iletişim kurmanız sağlayacak (Saldırı, Tehlike, Savunma, Ganimet, Yeniden Toplanma, Araç) 6 farklı işaret türüne sahip yeni Taktiksel Harita İşaretçisi eklendi. Sağ fare tuşunu aşağı doğru oyun içinde kaydırın ve taktiksel harita işaretçilerinin bulunduğu tekerleği açın, dilediğiniz ikonu kullanmak için mouse'unuzu o ikonun üzerine kaydırın. Harita işaretçisini, tek bir mouse click'i ile aktive edebilirsiniz. Her bir oyuncu için tek bir harita işaretçisi anlık görüntülenir. Taktiksel harita işaretçileri ana haritada, mini haritada ve pusulada görüntülenir. BP Sandıkları Büyükada Sandığı Dükkan'da satıştan kaldırıldı. BP ile satın alınan yeni sandık; Istakoz Sandığı, Dükkan'a eklendi. Diğer Paraşüt Paraşüt otomatik olarak açıldığında görülen rakım ve yükseklik arayüz görseli iyileştirildi. Atlama yüksekliği ile hız, iki farklı ölçek göstergesidir. Paraşüt ile ilgili bilgi, ekranın ortasında görüntülenir. Silah ile Oynayış Silahların reload hızı yani şarjörlerin değiştirilme hızı iyileştirildi ve arttırıldı. PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Steam versiyonuna benzer olarak tasarlandı. Silahların Görüntülenme Özelliği "J" tuşuna basarak, silahınızın tamamını elinizde tutarken görüntüleyebileceksiniz. Hata Düzeltmeleri Takım üyelerinin birbirini duyamama hatası giderildi. Sanhok, Bhan'da karşılaşılan ve karakterin kara yüzeyinde takılması hatası giderildi. Miramar'da bazı eşyaların üst üste girmesi ve bazı durumlarda havadaymış gibi görüntülenmesi hatası giderildi. Oyuncularımız tarafından raporlanan hata raporlarının farkındayız ve sıkı bir çalışma içerisindeyiz, bu süreçteki anlayışınız için teşekkür ediyoruz. Battlegrounds'da görüşmek üzere! PUBG LITE
 14. Güncelleme #30 burada ve tonlarca yeni içerik içeriyor, yeni araç, çok fazla talep edilen yeni bir tabanca seçeneği ve daha fazlası. Güncelleme #30 Ana Sunucuya İniş Yaptı! BP kullanarak aldığınız eşyaların artırılmasına yönelik çağırınızı duyduk ve dolayısıyla ilerleyen tarihlerde BP karşılığında satın alabileceğiniz eşya sayısını artırmak üzere Survival Supply görevleriyle oyun içi para birimini kazanmanız açısından daha fazla olanak sağlayacak şekilde çalıştığımızı belirtmek istiyoruz. Oyuncuları, Battlegrounds’da bekleyenler arasında, küçük ama ölümcül bir canavar olan .45 kalibre Deagle, amfibik taarruz aracı BRDM-2 ve patlayabilen Gelişmiş Yakıt Bidonlarıyla oyuncuların eski favoriyi yeni bir yöntemle kullanabilecekleri bir özellik de yer alıyor. Oyuncuların, Battlegrounds’da yepyeni bir şekilde gezinmesine olanak tanıyan ve tamamen yeni bir boyutta, yani dikey olarak, stratejik düşünmesini sağlayacak olan Kenarlara Tutunma özelliğinin eklenmesiyle oynanış, daha da zengin bir hal alıyor. Eşyaları daha iyi tanımlayabilmek, görevlere açıklık getirmek ve takım arkadaşları arasında koordinasyon sağlamak gibi amaçlara yönelik olarak iletişim kurmayı mümkün kılan telsiz mesajı özelliğinin gelmesi, global takım arkadaşlarının uyum içinde birbirleriyle işbirliği yapmasına imkan sağlanması da atılan büyük bir adımdır. Silah Ustalığında yapılan ve aralarında XP bonus etkinlikleri, özel maçlar için varsayılan pro-ayarları, her harita için parlaklık seçenekleri ve çok daha fazlası bulunan güncellemeler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki güncelleme notlarına göz at. Yeni Araç: BRDM-2 “İşaret Fişeği kullanıldığında özel Yardım Paketinde beliren zırhlı ve amfibik bir devriye arabasıdır, karşınızda BRDM-2!” BRDM-2, tüm haritalarda İşaret Fişeği kullanılarak sadece bir özel Yardım Paketi ile çağırılabilir ve zırhlı UAZ’nin yerini alır. Su üzerinde ya da karada, bu araç savaşı ve Battlegrounds’ın kendisini yönlendirmenizi sağlayacak ve seçeneklerinizi arttıracak. Karakteristikleri BRDM-2’nin toplam canı 2500’dür ve UAZ’ninkinin iki katıdır; devasa ve kaya gibi sağlam olan dört tekerleği, asla hasar almaz. Atışa maruz kaldığında, el bombalarının yanı sıra kırmızı alan hasarlarını da engelleyebilen güçlü ve kurşun geçirmez bir araçtır. BRDM-2, su altında seyredebilen amfibik bir araçtır ancak kullanıcılar araç içindeyken ateş edemez. Bu araca dört oyuncu binebilir ve son derece dayanıklıdır, su üzerinde en hızlı 22km/h karada ise 102km/h gidebilir. Yeni Silah: Deagle “Bam Bam Pow! İşte bu ses, Deagle’ın seviye 3 kaskı kırmasının sesidir.” Deagle, PUBG’deki tabancalar arasında en yüksek hasarı verebilen, müthiş bir namlu hızına sahip bir silahtır ve tüm haritalarda belirecektir. Deagle, 62 birim hasar verebilir ve bu tabancaya, hem kırmızı hem de hologram nişangahlı dürbünler, çeşitli şarjörler ve omuz üstünden nişan alırken kolaylık sağlayabilecek lazer işaretçisi takılabilir. Ortalamanın üstündeki tabanca hasarı ve namlu hızı, kontrol edilmesi daha zor bir geri tepmeyi de beraberinde getiriyor. Deagle, 0.45 ACP cephane kullanan, 7 mermilik standart şarjöre sahip ve tekli atış yapan bir tabancadır. (Uzatılmış şarjör ile 10 mermiye kadar artırılabilir) Oynanış Kenarlara Tutunma “PUBG oynanış stratejilerine yepyeni bir soluk getirecek, dinamik atlama ve tırmanmanın bir bileşimi olacak!” Özellikler Kenarlara tutunma özelliği oyuncuların, çatılara, çitlere ve yüksekliği 2,5 metreye varan engellere tırmanmasını ve binadan binaya veya konteynırdan konteynıra atlamasını sağlayarak yeni ve çeşitli rotalar belirlemesine imkan tanıyor. Oyuncular, önceden ulaşamadıkları yerlere artık ulaşabileceklerinden, rakiplerinin hiç de beklemedikleri yerlere gitmeye dair geliştirecekleri yeni stratejilerle oyunun nasıl şekilleneceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Nasıl Kullanılır? Kenarlara tutunma hareketini, önce zıplayarak veya atlayarak (boşluk tuşu) ve sonrasında boşluk tutuşunu basılı tutarak veya hedef konuma doğru ilerlerken havada doğru anda boşluk tuşuna basarak etkinleştirebilirsin. Kenarlara Tutunma hareketini etkinken iptal edip, atlama/tırmanma hareketini iptal ederken izlediğin aynı yöntemi uygulayarak yere düşebilirsin. Geliştirici Ekibinden mesaj: Bu güncellemede yer alan kenarlara tutunma özelliğini henüz uygulamaya sokmadık; yani henüz korkuluklardan asılı duramaz, atlayamaz veya kenarlara tutunamazsınız. Kenarlara tutunma özelliği toplamda iki kez güncellenecek ve geliştirmeler sayesinde yukarıda bahsettiğimiz özellikleri sunmaya devam edeceğiz. Aynı durum kenarlara tutunma özelliği için de geçerli ve tıpkı atlama/tırmanma özelliklerinde olduğu gibi bu özelliğin de son halini alması için zaman gerekecek. Yeni kenarlara tutunma özelliğini deneyerek bize geri bildirimlerde bulunun; böylece Geliştirme ekibinin birinci önceliği olan bu özelliği daha da iyileştirerek gerekli düzenlemeleri yapabiliriz. Özelliği istikrarlı hale getirerek mümkün olan en kısa sürede size sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. İlginiz ve geri bildirimleriniz için şimdiden canı gönülden teşekkür ederiz. Gelişmiş Yakıt Bidonu “Bidonları seviyoruz. Özellikle patlayan bidonları…” Özellikler Eskiden ganimet olarak alındığında bazı avantajlar sunan Benzin Bidonuna, stratejik unsurlar eklendi. Yakıt Bidonu patladığında, yakınında bulunan oyunculara hasar verecek. Yakıt Bidonunun patlaması, belirli bir yarıçapta hasara neden olur ve bu hasar, Yakıt Bidonuyla oyuncuların arasındaki mesafeye göre değişlik gösterir. Yakıt Bidonunun, etrafındaki düşmanların yanı sıra takım arkadaşlarına ve sana da hasar verebileceğini unutma. Nasıl Kullanılır? Yerde duran bir Yakıt Bidonuna ateş etmek veya fırlatılabilir bir silah fırlatmak suretiyle hasar verildiğinde, bu bidon patlar ve yakınındaki düşmanlara hasar verebilir. İkiden fazla Benzin Bidonu iki kat hasara neden olmayacağından kullanıcılar, birden fazla Benzin bidonu aldığında karışıklığı önlemek için her Benzin Bidonu envanterde tekil olarak görüntülenecek Örnek: Telsiz Mesajı “Çorba paranın olup olmadığını tartışamazsın… eğer telsizin yoksa. Telsiz mesajı ile takım arkadaşların ile iletişim kur, hemde hangi bölgede olduğun ya da mikrofonundan tamamen bağımsız bir şekilde.” Rastgele Duo veya Squad maçlarında farklı ülkelerdeki kullanıcılarla veya sesli sohbete erişimi olmayan kullanıcılarla birlikte oynamak, takım üyelerinin aralarında yakın bir iletişim kurarak takım odaklı stratejiler geliştirebilmelerini zor hale getirdi. Bu sorunu çözmek için size, başarılı bir stratejiye dayalı oynanış için takımınızla daha kolay ve daha hızlı iletişim kurmanıza yardımcı olacak Telsiz Mesajı özelliğini sunuyoruz. Telsiz Mesajı Tekeri kullanıcı arayüzünü çağırmak için fare tekerleğini veya F3 tuşunu basılı tut. Aralarından seçim yapabileceğin 8 tür mesaj var; seçtiğin mesaj, ekranın sol tarafında görüntülenerek diğer takım üyeleriyle anında paylaşılacak. Bu mesajlar arasında yer alan “Ping” ve “Düşman Görüldü” mesajını çeşitli durumlarda kullanabilirsin. Bunları, farklı tuş ayarları ile daha hızlı kullanabilirsin. Ping: Fare tekerleğine tıkla veya F3 tuşuna bas Düşman Görüldü: Fare tekerleğine çift tıkla veya F3 tuşuna iki kez bas Ping’in çeşitli kullanım alanları vardır. Belirli bir eşyanın yanındayken “Ping” mesajını seçerek ping attığın eşyanın adını ve konumunu takım arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Yardım paketlerinin veya ölüm sandıklarının konumunu paylaşmak için de “Ping” mesajını kullanabilirsin. İlerlemek istediğin yön için Ping’i kullanarak bu yönü takım arkadaşlarınla paylaş. Yukarıdaki bu özelliklerin tümü, harita üzerinde otomatik olarak bir işaretçi yerleştirir; bunları, Taktiksel Harita İşaretçisi ile birlikte kullanmak fayda sağlayacaktır. “Düşman Görüldü” mesajı, gördüğün düşmanın konumunu hızlı bir şekilde paylaşmanı sağlar. Düşmanın konumunu harita üzerinde işaretlemek ve takım arkadaşlarınla paylaşmak için “Düşman Görüldü” mesajını kullan. Mesafeye göre mesajlar Yakın Mesafe: 50 M’den az Orta Mesafe: 200 M’den az Uzun Mesafe: 200 M veya üstü Ör) DÜŞMAN GÖRÜLDÜ! Uzun Mesafe 300′ “Ping” ve “Düşman Görüldü” mesajları, 500 M’lik mesafede bulunan takım arkadaşlarına sinyaller gönderebilir. “Cephane Lazım” mesajı, elinde tuttuğun silahta kullanılan cephane türünü otomatik olarak görüntüler. Ör) Elinde M416 varken “Cephane Lazım” mesajını seçersen bu mesaj, “5.56 mm’lik Cephane Lazım” şeklinde görüntülenir. Takım Yönetimi menüsüne girerek takım arkadaşlarını tekil olarak engelleyebilir ve bu kişilerden gelen mesajları görüntülemeyebilirsin. Öldürme mesajına, öldürme mesafesi eklendi Sen ve ölen düşman arasındaki mesafe, ekranın ortasında belirecek olan öldürme mesajında görüntülenecek. Yere Düşürme içinse, öldürme mesajı tıpkı önceki gibi görüntülenecek ancak mesajda öldürme mesafesi yer almayacak. Öldürme mesafesi, sadece düşmanı öldüren oyuncu sen olduğunda görüntülenecek. Öldürme mesafesi, sadece düşmanları 100 M veya daha uzak bir mesafeden indirdiğinde görüntülenecek. Survival Supply Sistemi “BP kazanmak için ne güzel bir gün!” Bir sonraki Survival Pass’i sunmadan önce oyuncularımıza BP kazanmaları için daha fazla fırsat tanımak adına sınırlı süreli bir “Survivor Supply Sistemi” ekledik. Bu sistem, oyuncuların başarıyla tamamlaması için günlük ve haftalık görevler sunarak ödül olarak BP kazandıracak. Kazandığın BP ile yeni eşyalarımızdan bazılarını satın almayı dene! Survivor Supply Sistemi Programı: 26 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan ana sunucu bakımından sonra – 24 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan ana sunucu bakımı başlamadan önce Sistem ücretsizdir. Önceki supply sisteminden farklı olarak bu sistemde seviye yok ve bu sistem, haftalık/günlük görevler başarıyla tamamlandığında ödül kazandırıyor. Tıpkı Survivor Pass’ta olduğu gibi, lobide bulunan başlığa tıklayarak günlük/haftalık görevlere göz atabilirsin. Ödül Görevlerini başarıyla tamamladığında, 200 – 1500 arasında BP kazanabilirsin. Görev Günlük görevler, her gün 09:00 TSİ; haftalık görevler ise her Çarşamba 09:00 TSİ itibarıyla yenilenecek. Oyun içinde gerçek zamanlı görev ilerleyişine göz atabilirsin. Günlük Görevler: Her gün, 3 görev oynayabileceksin. Her gün, hiçbir ücret ödemeden en fazla 3 kez görev değiştirebilirsin, süresi sona eren görevler kaybolacak. Haftalık Görevler: Her hafta, 3 görev oynayabileceksin. Her hafta, hiçbir ücret ödemeden en fazla 3 kez görev değiştirebilirsin, süresi sona eren görevler kaybolacak. Survivor Supply Sistemi başlığına ve görev sekmesindeki “Al” düğmesine tıklayarak ödülünü alabilirsin. Bitiş tarihi Survivor Supply Sistemi, 24 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan canlı sunucu bakımının başlamasıyla sona erecek. Sistem sona erdiğinde ödüllerin tümü kaybolacağından kazandığın ödülleri mutlaka al. Kostüm ve Eşya Yeni kostümleri bu güncelleme ana sunucuya iniş yaptığı gün Dükkan’da bulabilirsiniz! Doğrudan BP ile satın alabileceğiniz bazı kostümler aşağıdadır. PUBG oyna, BP kazan ve kostümleri al! 4 adet GLL Grand Slam: PUBG Classic Eşyasıitems. 10 adet Yaz Sezonu Eşyaları 10 adet Twitch Broadcaster Royale Eşyaları 2 adet BattleStat Kostüm Eşyaları Doğrudan BP ile satın alınacak eşyalar: 2 BattleStat Kostümü 6 adet ayakkabı Silah Ustalığı Silahı yakınlaştır/uzaklaştır Lobide bulunan Ustalık sekmesindeki silahları yakınlaştırmanı/uzaklaştırmanı sağlayan yeni bir özellik ve kullanıcı arayüzü eklendi. Artık, silahlarına taktığın tılsımları büyüterek daha ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilirsin. Amblem animasyonları Atladığın her 10 seviyede bir, kademenin değiştiğini gösteren yeni bir kademe amblemi animasyonu görüntülenecek. Ustalık sekmesine yeni bir silah olan Deagle eklendi Artık Deagle için XP kazanabilir ve bu tabancaya tılsım takabilirsin. Son Maç açılır penceresi kullanıcı arayüzü iyileştirildi Görüntülenen silah simgeleri, Son Maç sayfasında geçerli olan sıralamaya uygun olacaktır. Bir maçın sonunda lobinin sağ tarafında görüntülenen Son Maç açılır penceresinde bulunan silah simgeleri artık her oyuncu için değişiklik gösterecek. Son maçta en fazla puan kazandıran en iyi 3 silahın simgeleri, açılır pencere mesajında görüntülenecek. Oyun içi tılsım takma/çıkarma özelliği Tıpkı kozmetiklerde olduğu gibi, oyun içinde tılsımlar takmanı/çıkarmanı sağlayacak yeni bir özellik eklendi. Başka oyuncuların kozmetiklerini donandığında, Alt+Shift+sol fare tuşlarına basarak bunları çıkarabilir, oyun dışında seçtiğin kozmetikleri ve tılsımı takabilirsin. Bonus silah XP ile ödüllendirme özelliği testi Bu Test Sunucusunun açılmasından 22 Temmuz gece yarısına kadar sürecek ve oyunculara bonus silah XP kazandıracak olan bir özellik test edilecek. Bu özellik, belirli silahların belirli bir süre boyunca daha fazla XP kazandırmasını sağlayacak. 3 gün boyunca, 3 silah türünü (tabancalar, HMS’ler ve KNT’ler) kullanarak 3 kat daha fazla XP kazanabilirsin. Bu özellik, uygulamaya alınmak üzere test aşamasında olduğundan Temmuz’da Canlı Sunucularda yer almayacak. Bu özellik, yeterli ölçüde istikrarlı bir hal aldıktan sonra Canlı güncelleme üzerinden duyuru yapılacak. Arayüz & Kullanıcı Deneyimi Her harita için parlaklık seçenekleri eklendi Parlaklık seçeneği, her haritanın kendine has bir teması olduğundan bunlardan her biri için parlaklığı ayarlamanı sağlamak üzere çeşitlendirildi. Yeni bir kullanıcı arayüzü, her harita için parlaklığı tekil olarak ayarlamanı sağlıyor. Tüm haritaların parlaklığını tek seferde ayarlamak için mevcut seçeneği de kullanabilirsin. Paraşüt arayüzünde okunabilirlik iyileştirildi. Daha fazla okunabilirlik sağlamak için paraşüt irtifasının metin çerçevesi ve azalan hız grafik bileşenleri kalınlaştırıldı. Mağaza kullanıcı arayüzü iyileştirildi Öne Çıkanlar sayfası Yaz eşyaları için öne çıkanlar sayfası eklendi BP eşyası filtreleme seçeneği eklendi Mağaza eşyası sayfasında sadece BP eşyalarını görüntülemeni sağlayan bir filtre düğmesi eklendi. BP eşyalarına göz at ve bunları, BP kullanarak satın al! Eşya bölmesi satın alma düğmesi kullanıcı arayüzü iyileştirildi Satın al açılır penceresini görüntülemek için satın al düğmesinin tam ortasına basman gerekiyordu – Düğmeye daha rahat basabilmen için düğmenin tepki alanını genişlettik. Survivor Pass oyun içi görev listesi kullanıcı arayüzü iyileştirildi Oyun içi görev listesi kullanıcı arayüzü, tamamlanan ve tamamlanmayan görevleri birbirinden daha rahat ayırabilmek için iyileştirildi. Performans ve Optimizasyon Kısa mesafedeki binalar, seviye akışının (işlemesinin) optimizasyonu sayesinde artık %30 – %40 daha hızlı yükleniyor. Malzeme veri yapısı optimize edildi. Akış (işleme) önceliği, oyuncuların hareket rotasına yönelik tahmine bağlı olarak optimize edildi. Mobilya eşyası işleme hızı optimize edildi. LOD seviye verisi optimize edildi. Kasalar açıldığında meydana gelen gecikmeler iyileştirildi. Özel Maç Özel Maç Esports Moduna, Global Kural Ön Ayarı 2019 eklendi Global Esports Kuralı 2019 ayarının, Özel Maç Esports Moduna uygulandığı Ön Ayar eklendi “Global Kural Ayarları 2019” Ön Ayarı, Esports Modundayken görüntülenen Oluştur ekranında yer almaz. Seçtiğin harita hangisi olursa olsun, tüm haritalar için mavi alan ayarı ve eşya belirme oranı otomatik olarak uygulanır Tüm haritalara, aynı mavi alan ayarı uygulanır. Miramar, Sanhok ve Vikendi’de eşya belirme oranı aynıdır ancak Erangel eşya belirme oranında yakın zaman önce yapılan yeniden düzenleme nedeniyle Erangel’de eşya belirme oranı bu haritalardakinden farklıdır. Esports Global Kural Ayarlarına ilişkin eşya belirme oranı değerini, bir Özel Maç oturumu oluşturduktan sonra Maç Ayarı düğmesine basarak görüntüleyebilirsin. Özel Oyun Seçeneğinde artık, bir oyuncu öldürüldükten sonra seçebileceğin iki seçenek mevcut: ‘İzleme’, ‘İzleyici’ İzleme: Ölen bir oyuncu, oyunu izleyerek takımda kalır ve bu da takıma, iletişimin devam etmesi yönünden yardımcı olabilir. İzleme modundayken F5 tuşuna basarak İzleyici moduna geçebilirsin. Ancak İzleyici Modundan İzleme Moduna dönüş yapamazsın. İzleyici: Öncesinde olduğu gibi, Özel Maçta İzleyici modunda kalmak için öldükten sonra sonuç penceresindeki İzleyici öğesini seçebilirsin. Yukarıda belirtilen seçenek, oturumu oluşturan oyuncunun belirlediği ‘İzleyici’ seçeneğine bağlı olarak etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Oyuncu Listesi – Mesafe özelliğine göre sıralanan Bakış eklendi İzleyiciye yakın mesafeye bağlı olarak sıralanan bir özellik eklendi Ör) Takımın en az bir üyesinin İzleyicinin yakınında olması durumunda, takım en üst listede yer alacak Bu özellik, MESAFE bölümünde yer alır ve yaklaşık 10 saniyede bir yenilenir Yeni bir silah olan Deagle eklendi Özel Maç Ayarı Belirme sekmesine, yeni bir silah olan Deagle eklendi Özel Maçın başlatılabilmesi için gereken oyuncu sayısı azaltıldı Özel Maçın başlatılabilmesi için gereken minimum oyuncu sayısı 8’den 4’e düşürüldü Tekrar Oynatma Tekrar İzleme özelliği güncellendi; eski sürümlerdeki tekrar izleme dosyaları artık oynatılamayacak. Dünya PUBG global Esports turnuvası “PUBG Classic” serisinin bir parçası olarak yakında gerçekleşecek CLL Grand Slam ve Met Asya Serisini kutlamak için sizlere, özel grafiti ve reklam panoları sunuyoruz! GLL Grand Slam: PUBG Classic Turnuva Zamanı: 19. 07. 2019 – 21. 07. 2019 Yer: Stockholm (İsveç) MET Asia Series: PUBG Classic Turnuva zamanı: 26. 07. 2019 – 28. 07. 2019 Yer: Bangkok (Tayland) Bug Fixes Şarjör değiştirirken seste yaşanan ve sesin takılma hatası giderildi. Diğer keskin nişancı silahlarına kıyasla, AWM’nin şarjör değiştirme sesinin mesafesinin daha düşük olması hatası gerildi. R45 ve AKM’in şarjörünü değiştirirken karakterde çakışması hatası giderildi. Bir erkek saç modelinin thumbnail ile eşleşmemesi hatası giderildi. Savaş modu maçları sırasında otomatik ateşleme modu seçeneğinin geçerli olmadığı hata giderildi. Motosiklet veya Kar Aracı yakın olduğunda ateş sesinin daha düşük duyulması hatası giderildi. Silah Tılsımlarında, Tommy Gun silahında yaşanan bir hata giderildi. Yeniden oynatma veya izleyici modunda izlerken bazı kullanıcıların arabirim öğelerinin geçici olarak kaybolabileceği bir hata giderildi. Araç ölümlerinin arayüzde görülmemesi hatası giderildi. Bazı araçların hız göstergesinin düzgün çalışmadığı bir hata giderildi. “Envanter karakteri yükleme” etkinleştirildiğinde, fare hareketini kısıtlayan ve imlecin kaybolmasına neden hata giderildi. Belirli bombalar arasında geçiş yapıldığında bomba arayüzünde yaşanan hata giderildi. Bazı durumlarda karşılaşılan ve karakterlerin 50 metre ötede ayaktaymış gibi görülmesi hatası giderildi. S686 şarjör değiştirirken, yere düşen boş mermilerin ses çıkarmaması hatası giderildi. Vikendi’de oyuncu yardım paketinin oyun dışı alanlara düşmesi hatası giderildi. MK47 Mutant silahının, özel maçlarda, doğma oranının 0’a ayarlı olması hatası giderildi. ADS sırasında DBNO konumunda olan oyuncuların, canlandıktan sonra ADS konumuna dönmesi hatası giderildi. Zayıf Bağlantı hatası ile karşılaşan oyuncuların, haritadan aşağı düşüyor gibi görülmesi hatası giderildi. İzleyici modunda, bir tuşa birden fazla basıldığında yaşanan donma hatası giderildi. Bazı durumlarda karşılaşılan ve DBNO düşmanı öldürüldükten öldürmenin yazılmaması hatası giderildi. Oyuncuların, arkadaş listesindeki oyuncuları takip edememesi hatası giderildi.
 15. Herkese merhaba! PUBG'nin birinci sınıf ilerleme sistemi; Silah Ustalığı, aylar öncesinde Ustalık ekibi tarafından oyuncularımızın huzuruna sunulmuştu, 28 Haziran güncellemesiyle beraber sonunda, Xbox ve PS4'e bu sistemi getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün, Silah Ustalığı ile ilgili tüm detayları tek tek ele alacağız ve bir sonraki güncellemede nelerin sizi beklediğine göz atacağız! Silah Ustalığı Nedir? Silah Ustalığı, PUBG'ye gelen ve kendine has ücretsiz ödülleri olan yepyeni bir ilerleme özelliği. Silah Ustalığı ile hedeflediğimiz şeyler oldukça basit: oyunculara silah becerilerini geliştirme ve bu sürecin keyfini çıkarma fırsatı vermek. Silah Ustalığı özelliği yayınlandıktan sonra, her silahın bir dizi seviyesi olduğunu fark edeceksin; oyuncular, rakiplerine hasar vererek ve onları yenerek bu seviyeleri yükseltebilecekler. Ama bilmen gereken önemli bir şey daha var: Silahlarının seviyesini yükseltme hızına strateji ve hassasiyetin de etkisi olacak. Silah Ustalığı ile, PUBG'de silah becerilerinin ve ayakta kalan son kişi olma çabasının aynı anda ödüllendirildiği verimli bir oyun deneyimini teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Çok uzun, okumak zor geldi diyorsan: Düşmanları vur, hayatta kal, harika şeyler kazan. Silah Ustalığında İlerleme Silah Ustalığı seviyelerini maçlarda Ustalık XP'si kazanarak atlayabilirsin. Zorlu hedefleri vurarak, daha uzun süre hayatta kalarak ve daha fazla düşmanı yenerek hızlıca Ustalık XP'si kazanabilirsin. Bir silahı her on seviye yükselttiğinde bir sonraki Ustalık Kademesine atlarsın (toplamda 10 kademe vardır). Silah Ustalığında seviye ve kademe atladığında sistemde bulunan ödül içeriklerinin kilidini açarsın. Sen ilerledikçe kilidini açabileceğin ödüller de artar. İlerlemeni takip etmene yardım etmek için yeni bir ekran ekledik: Son Maç ekranı. Bu ekranda kazandığın Ustalık XP'sini, silah istatistiklerini ve oynadığın bir önceki oyunda kazandığın ödülleri görebilirsin. Ustalık Menüsü Son Maç ekranını ve silah ilerlemesi ile ilgili her şeyi bu yeni menünün altında topladık. Ustalık Menüsü, Ustalık ile ilgilenen ekipten gelen tüm ilerleme içeriğini görebileceğin bir yer olarak kullanılacak. Bu sürümde, silah istatistiklerini görüntüleyebilecek, kazandığın madalyaları görebilecek ve her silahtaki ödül ilerlemeni takip edebileceksin. Ödül Kazanma Ödül demişken, Silah Ustalığıyla birlikte kilidini açabileceğin ve toplayabileceğin çok sayıda yeni öğe de geliyor. Bu öğeleri ücretsiz kazanabileceksin. Silah Ustalığı içeriklerinin hiçbiri satın alınabilir içerikler olmayacak; yani bu özel ganimet için çalışmaya hazırlanmalısın. Oyunculara başarıları ile böbürlenme ve görünüşlerini kişiselleştirme fırsatı vermek, öncelik listemizin üst sıralarında bulunuyor. Nasıl ödül kazanılacağını açıkladık; şimdi de fikir vermesi açısından Silah Ustalığına gelen bir dizi seviye ve avantaja bakalım. Tılsımlar Tılsımlar, PUBG'ye gelen yeni görünüş ödülleridir. Tılsımlar, her silah namlusunun sol tarafına iliştirilebilen, anahtarlığa benzer süslerdir. Ustalık sekmesinden tılsımları takabilir ve hangi tılsımların kilidini açtığını görebilirsin. Başlangıçta silah başına kazanılması gereken 20 farklı tılsım olacak; ayrıca daha fazlasının geleceğinden de emin olabilirsin. Ustalık Amblemleri Her kademenin kendi amblemi vardır ve bu amblemler zamanla daha prestijli hale gelir. Önümüzdeki birkaç ay boyunca ekibimiz, amblemlerini diğer oyunculara nasıl gösterebileceğinin yollarını arayacaklar. Ayrıca bir silahta Usta seviyesine en hızlı ulaşan azimli oyuncular için kenarda bekleyen özel bir sürprizimiz de olabilir. O zaman yarış başlasın! Madalyalar Silah Ustalığının başlamasıyla birlikte yeni madalya sistemimiz de ilk seferine çıkacak. Madalyalar sayesinde elde ettiğin harika başarıları gözler önüne sermek istiyoruz. Başlangıç madalyalarımızın tümü nadir silah marifetlerine odaklanıyor. Madalyalar aslında yaptığımız daha büyük planların bir parçası, bununla ilgili ilerde paylaşımlar yapacağız; sen bu sırada Dörtlü madalyalarını biriktirmenin keyfini çıkar. Galibiyetler nedir? Galibiyetler, madalyaların nasıl kazanıldığını açığa kavuşturmak amacıyla oyuna dahil ettiğimiz yeni bir konsept. Şunları yaptığında bir oyuncuyu Yenersin: Solo oyun listelerinde herhangi bir oyuncuyu öldürmek Duo veya squad listelerinde bir düşmanı yere yıkmak Duo veya squad listelerinde, bir takımda en son kalan kişiyi öldürmek Şunları yaptığında bir oyuncuyu Yenemezsin: Duo veya squad listelerinde önceden yere yıkılmış bir oyuncuyu öldürmek Merak ediyorsan söyleyelim, kendi takım arkadaşlarını yenemezsin. İhanet eden o kişi olma. Daha Sonra Ne Olacak? Silah Ustalığı sistemi, şu anda tasarlanmakta olan daha büyük bir sistemin sadece ilk parçası. Bir grup olarak öğreniyoruz, adapte oluyoruz ve büyüyoruz; bu yüzden senin fikirlerinizi almak isteriz. Silah Ustalığı sistemini geliştirecek fikirlerin, gelecek ödüllerle ilgili düşüncelerin veya bir PUBG oyuncusu olarak büyümek ve ilerlemek hakkında başka herhangi bir düşüncen varsa lütfen bize ilet. Daha yeni gerçekleştirdiğimiz Reddit AMA göz at. Silah Ustalığı sistemi 28 Haziran tarihinde Xbox ve PS4'e iniş yapıyor olacak. Daha fazla bilgi ve güncelleme notları için takipte kal. Battlegrounds'da görüşmek üzere! Teşekkürler PUBG Konsol Takımı
×
×
 • Create New...