Jump to content

SKYHUN

Member
 • Content Count

  375
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Excellent

1 Follower

About SKYHUN

 • Rank
  Panic Fire

Recent Profile Visitors

724 profile views
 1. Sanhok gibi bir haritada sis olması zaten gereksiz bir özellik. İnsanların saklanabilecekleri (saklanmak derken, oturdukları yere kök salıyorlar.) onlarca ot, taş, ağaç, kaya, ev vs. varken sis sadece oyunu yatarak oynamaya çalışanların işine gelir. İyi oyuncu, kötü oyuncuya çok kolay yem oluyor. Miramar muazzam bir harita ama insanlar yatmaya alıştıkları için oyun bulma konusunda sıkıntı yaşatıyor.
 2. AWM düşündüğün kadar kolay çıkan bir şey değil. Sabahtandır onlarca oyun oynadım yukarıda sadece 1 oyunda AWM Kill'i gördüm. Bir görev oyuncuyu oyundan düşürüyorsa o görev değil züldür. Görev oyuna teşvik etmeli, parayla item satma amacıyla oyundan düşürmemeli. bir şeyleri bahane ederek her şeyi kapattılar neredeyse 6 ay oldu ses yok. Demek ki amaç başkaymış, papaza kızıp oruç bozulmaz. Ben kararımı çoktan verdim, başka oyunlara yöneleceğim. Fan boylara item satmaya devam edebilirler.
 3. Oyun içi piyasası olmayan hiçbir oyuna bu denli zaman harcanmaz. CS GO, operasyon dönemlerinde jeton alan kişilere görevleri yapmaları halinde operasyona özel kasalar ve silahlar verir. Bunların hepsini pazarda satıp satıp jetonun parasını çıkartabilirsin. Hem Valve kazanır hem oyuncu, haliyle oyuncu havuzunda hiç eksilme olmaz ve oyuncular da oyundan hiç sıkılmaz çünkü seni yolan bir sistem yok. Ben eğer buradan çıkan birkaç eşyayı satabilseydim eğer bir sonraki sezon biletini de alabilirdim. Bu sezonki bileti de daha önce oyundan çıkan kutuları satarak kazandığım paralarla aldım. Koca şirket bunu akıl edemiyor ve satacağı 3-5 skin derdine düşüyor. Bir düşünün bakalım hangisi daha karlı?
 4. Airdrop'tan Awm çıkma ihtimali %10-15, Awm olan airdrop'un birisi tarafından alınma ihtimali belirsiz, Awm'yi alan kişiyi senin bulma ihtimalin %1, bulsan bile o kişiyi öldürüp veya öldürülme ihtimalin yarı yarı yarıya. Her oyun "airdrop'tan Awm çıkar mı acaba?" diye feda edilen 30 dakikalık oyun süresi. İnsanlara level atlama eşyası satabilme adına yapılan bu şey şahsen bende acıma hissi uyandırdı. Parayı bu kadar ön plana alan bir şirketin oyunuyla işim olmaz benim. Alınan eşyaların satılamıyor ama bunu en başından beri biliyorduk, çok da önemli değil ama bu oyuna harcanan her kuruş zarar hanesine yazılıyor. Eğer sistem oyuncuyu yolma odaklı devam edecekse ki öyle görünüyor daha önce de söylediğim gibi oyunu sileceğim.
 5. Abuk subuk görevlere kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. "Düşmandan AWM yağmala" ne demek oluyor? Şaka mı bu? AWM'nin düşme ihtimalini geçtim, o kişiyi bulma, öldürme ihtimali milyonda kaça tekabül ediyor haberiniz var mı yoksa insanlarla dalga mı geçiyorsunuz?
 6. Bir takımın TT silahlar, level 2 zırh, kask ve dürbünler bulup diğerlerinin tabanca ile çıplak bir şekilde sağa sola koşturması denge değil komedidir. Takım olarak bir şehre iniyoruz, toplamda 10 bina loot'luyoruz ama adamlar tek bir eve inip 4x dürbün ve tt silahlar buluyorlar. Benzin istasyonuna gidip benzin ve araç bulamamak, hastaneye gidip sağlık eşyaları bulamamak, askeri kışlaya veya karakola atlayıp silah ve pompalı tüfekle çıkmak komik. Madem buralarda bu eşyalar çıkmayacak isimlerini ne diye spesifik olarak belirtiyorsun? Bunlar bir olur, iki olur, üçüncü oluşunda o oyun uninstall yapılır.
 7. Evet. Aslında kendini biraz zorlarsan 2. 50 level'i satın almana gerek kalmaz ama yine de sen bilirsin. Yani o son 50'lik paketi son gün de satın alabilirsin, bakarsın ihtiyacın kalmaz veya 20 level satın alırsın.
 8. Özel temalar da olabilir. (Halloween zamanları korku veya balkabağı temalı araçlar gibi) Bence genel olarak oyuna adapte edilebilir. Skin sahibi direksiyona geçtiğinde araç, kişinin sahip olduğu kozmetiklere göre renklenebilir. Hep aynı arabaları görmek insanı sıkıyor, ben sıkıldım ne yalan söyleyeyim. İlgi için ben teşekkür ederim.
 9. Orası muallak işte. Taş duvarların üzerinden zıplamak/atlamak lazım. Muğlak bir çeviri yapılmış. Görevin yanındaki grafik olmasa çok yetersiz bir çeviri. Görevi yaptım ama çeviriler eksik yapılıyor.
 10. @PUBG_Begmeritz Oyunu daha eğlenceli hale getirmek için neden araçlara skinler getirilmiyor? Misal Mirado Çok güzel bir polis arabası olur, aynı şekilde toroslar da. Korna yerine tepesinde çakar lambalı sirenler eklenebilir. Miramar'daki pikaplar ise Amerikan filmlerinde yerel polislerin kullandığı şerif arabalarına çevrilebilir. Aynı şekilde motorsikletler de polis motoru yapılabilir. Minibüsler ise 70'lerde hippilerin kullandığı özgürlük minibüslerine çevrilebilir. Bunlar ilk başlarda aklıma gelenler. Elbette diğer araçlar için de uygun şeyler bulunabilir, Buggy için Mad Max filmindeki araçlar temel alınabilir. Gerçi normal hali de post apokaliptik bir hava veriyor ama. Bunların yanına kadın ve erkek polis elbiseleri skin olarak satılabilir, sonuçta polis üniforması fetişi diye bir şey var. Bence oyuna biraz canlılık ve renk katmak için böyle şeyler yapılabilir. Oyun çok monoton bir hal almaya başladı ve yenilik yapılması lazım.
 11. Begmeritz hızır gibi yetişti.
 12. Görevlerin hediyeleri ayrı, her levelde ayrı bir eşya var. Biletin amacı level atlayıp o eşyaları almak zaten. Bileti alıp görev yapmazsan her levelde verilen eşyaları alamazsın haliyle. Ama biletin direkt kendi hediyeleri varsa onları alırsın tabii eğer süreli değillerse kalıcı olurlar.
 13. Bu ps4 eşyaları deniyor ama resmi değil tabii.
 14. O güne kadar görevleri yaptın yaptın yapamadın elveda. Eşyalara tabii, harita zaten oyunda yok mu? Sadece bileti olanlara özel olduğunu sanmıyorum. Biletin amacı skinler ve eşyalar en azından pc'de böyle. Orada işler nasıl bilmiyorum. Bilgisayarda her levelde bir hediye var.
×
×
 • Create New...